Malumunuz 21.yüzyıldayız ve teknoloji-bilgisayar çağı olarak adlandırılar çağın içerisindeyiz. Her ne kadar teknolojinin ilerlemesiyle çoğu konuda rahatlığa ulaşsakta , bazı konular da “ah ah” nerede o eski günler diye hayıflanırız. Bu cümle aslında 80’ler ve 90’lar kuşağında çocukluklarını ve gençliklerini yaşayanlardan daha çok duyulur. 80’ler ve 90’lar kuşağında gençliğini geçirenler için bu yıllar çok özeldir ve her zaman da unutulmayacaktır.  Her ne kadar teknoloji gelişsede, en yeni model oyuncaklar,hediyelik eşyalar,bilgisayarlar ve akıllı telefonlar çıksa da o yılların ruhu hiçbir zaman unutulmaz.  Peki o yıllarda insanlar birbirlerine ne tür hediyeler alırdı? Örneğin bir sevgili biricik aşkına nasıl bir hediye alırdı? Ya da bir baba ufak çocuğuna nasıl hediyeler verirdi. İşte bu makalemizde 80’ler ve 90’larda insanlar ne tür ürünleri birbirine hediye ederdi ve ne tür oyuncaklarla oynarlardı onları inceleyeceğiz. Ayrıca hala piyasa da satılmakta olan o sizinle aynı kuşaktan olan arkadaşlarınıza alabileceğiniz hediyeleride inceleyeceğiz. Kısacası topaçtan atariye, tetristen solo test oyununa kadar geçmiş yılları yaad edebileceğiniz nostaljik hediyeleri tek tek sizlere sunacağız. Peki artık piyasa da dahi bulunması imkansız olan bu nostaljik ürünlerin neden hediye olabileceğinin yazısını ele aldık? Çünkü şimdinin teknolojisine,bilgisayarına,playastationına ve akıllı telefonuna  80’lerin ve 90’ların oyuncaklarına değişecek okadar çok insan var ki! İşte bu yüzden yaşınız 30’u geçkinse ve arkadaşlarınıza ya da sevgilinize değişik ve nostaljik birer hediye arıyorsanız, aşağıda sizlere sunduğumuz hediyelerden birkaçtanesini  “google” da ufak bir araştırma yaparak  nerede satıldıklarını bulabilirsiniz.

ATARİ OYUN KONSOLU

1977 yılında piyasaya sürülen oyun konsolu olan atari 2600 80’li yılların en çok oynanan konsolarından olmuştur.80’li yılları bilenler en popüler oyunlarının pac-man,Pitfall,Missile Command olduğunu bilirler. Piyasada çok zor bulabileceğiniz bu ürünü anca sahibinden.com gibi ikinci el alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. 80’li yılların ortasında popülerliğini kazanmış bu ürünü tam bir atari bağımlısı arkadaşınıza hediye ederek duygulanmasını sağlayabilirsiniz.

 atari

 

TETRİS EL OYUNU

Tetris , 1984 yılında Rus yazılımcı Aleksey Pajitnov tarafından tasarlanmış bulmaca oyunudur. İlk başlarda bilgisayar oyunu olarak hazırlanan tetris bulmaca oyunu daha sonraları sadece bu oyun için üretilmiş tetris konsolları ile popülerliğini 1990’lı yıllarda pekiştirmiştir. Piyasada hala bulabileceğiniz bu nostaljik ürünü , tam bir tetris bağımlısı arkadaşınıza alabilir ya da çocuğunuza gençliğinizde PSP tarzı el konsollarının nasıl olduğunu göstermek için hediye edebilirsiniz.

 

tetris

 

BALIK TUTMA OYUNCAĞI

 

balık_tutma_oyunu

 

HACDAN GELEN FİLM ŞERİTLERİ

hacıdan-gelen-filmler

 

FERBİE

ferbie

 

SANAL BEBEK

sanal_bebek

 

BONCUK TABANCA

boncuklu_tabanca

 

BARBİE VE KEN OYUNCAK

barbie-ve-ken-oyuncak

LAHANA BEBEK

lahana_bebek

 

TOPAÇ

nostaljik-oyuncaklar-topac

ÇATAPAT TABANCA

mantar-tabancasi

 

YEŞİL ASKER OYUNCAKLAR

yesil-asker-oyuncaklar

 

RENKLİ STRES YAYLARI

yay

 

YOYO

topac

 

PLASTİK SU TABANCASI

su-tabancasi

 

SULU HALKA GEÇİRME OYUNU

 

su-icinde-halka-gecirme-oyunu

 

SOLO TEST

solo_test

 

LEGO

 

lego_oyuncak

 

UZAKTAN KUMANDALI ARABA

doksanlar-oyuncak

 

 

 

 

Yorum Yok!

Yorum Bırakın!