80’li Ve 90’lı Yılların Nostaljik Hediyeleri

80’li Ve 90’lı Yılların Nostaljik Hediyeleri

  Malumunuz 21.yüzyıldayız ve teknoloji-bilgisayar çağı olarak adlandırılar çağın içerisindeyiz. Her ne kadar teknolojinin ilerlemesiyle çoğu konuda rahatlığa ulaşsakta , bazı konular da “ah ah” nerede o eski günler diye hayıflanırız. Bu cümle aslında 80’ler ve 90’lar kuşağında çocukluklarını ve gençliklerini yaşayanlardan daha çok duyulur. 80’ler ve 90’lar kuşağında gençliğini geçirenler için bu yıllar çok özeldir ve her zaman da unutulmayacaktır.  Her ne kadar teknoloji gelişsede, en yeni model oyuncaklar,hediyelik eşyalar,bilgisayarlar ve akıllı telefonlar çıksa da o yılların ruhu hiçbir zaman unutulmaz.  Peki o yıllarda insanlar birbirlerine ne tür hediyeler alırdı? Örneğin bir sevgili biricik aşkına nasıl bir hediye alırdı? Ya da bir baba ufak çocuğuna nasıl hediyeler verirdi. İşte bu makalemizde 80’ler ve 90’larda insanlar ne tür ürünleri birbirine hediye ederdi ve ne tür oyuncaklarla oynarlardı onları inceleyeceğiz. Ayrıca hala piyasa da satılmakta olan o sizinle aynı kuşaktan olan arkadaşlarınıza alabileceğiniz hediyeleride inceleyeceğiz. Kısacası topaçtan atariye, tetristen solo test oyununa kadar geçmiş yılları yaad edebileceğiniz nostaljik hediyeleri tek tek sizlere sunacağız. Peki artık piyasa da dahi bulunması imkansız olan bu nostaljik ürünlerin neden hediye olabileceğinin yazısını ele aldık? Çünkü şimdinin teknolojisine,bilgisayarına,playastationına ve akıllı telefonuna  80’lerin ve 90’ların oyuncaklarına değişecek okadar çok insan var ki! İşte bu yüzden yaşınız 30’u geçkinse ve arkadaşlarınıza ya da sevgilinize değişik ve nostaljik birer hediye arıyorsanız, aşağıda sizlere sunduğumuz hediyelerden birkaçtanesini  “google” da ufak bir araştırma yaparak  nerede satıldıklarını bulabilirsiniz.

  ATARİ OYUN KONSOLU

  1977 yılında piyasaya sürülen oyun konsolu olan atari 2600 80’li yılların en çok oynanan konsolarından olmuştur.80’li yılları bilenler en popüler oyunlarının pac-man,Pitfall,Missile Command olduğunu bilirler. Piyasada çok zor bulabileceğiniz bu ürünü anca sahibinden.com gibi ikinci el alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. 80’li yılların ortasında popülerliğini kazanmış bu ürünü tam bir atari bağımlısı arkadaşınıza hediye ederek duygulanmasını sağlayabilirsiniz.

   atari

   

  TETRİS EL OYUNU

  Tetris , 1984 yılında Rus yazılımcı Aleksey Pajitnov tarafından tasarlanmış bulmaca oyunudur. İlk başlarda bilgisayar oyunu olarak hazırlanan tetris bulmaca oyunu daha sonraları sadece bu oyun için üretilmiş tetris konsolları ile popülerliğini 1990’lı yıllarda pekiştirmiştir. Piyasada hala bulabileceğiniz bu nostaljik ürünü , tam bir tetris bağımlısı arkadaşınıza alabilir ya da çocuğunuza gençliğinizde PSP tarzı el konsollarının nasıl olduğunu göstermek için hediye edebilirsiniz.

   

  tetris

   

  BALIK TUTMA OYUNCAĞI

   

  balık_tutma_oyunu

   

  HACDAN GELEN FİLM ŞERİTLERİ

  hacıdan-gelen-filmler

   

  FERBİE

  ferbie

   

  SANAL BEBEK

  sanal_bebek

   

  BONCUK TABANCA

  boncuklu_tabanca

   

  BARBİE VE KEN OYUNCAK

  barbie-ve-ken-oyuncak

  LAHANA BEBEK

  lahana_bebek

   

  TOPAÇ

  nostaljik-oyuncaklar-topac

  ÇATAPAT TABANCA

  mantar-tabancasi

   

  YEŞİL ASKER OYUNCAKLAR

  yesil-asker-oyuncaklar

   

  RENKLİ STRES YAYLARI

  yay

   

  YOYO

  topac

   

  PLASTİK SU TABANCASI

  su-tabancasi

   

  SULU HALKA GEÇİRME OYUNU

   

  su-icinde-halka-gecirme-oyunu

   

  SOLO TEST

  solo_test

   

  LEGO

   

  lego_oyuncak

   

  UZAKTAN KUMANDALI ARABA

  doksanlar-oyuncak

   

   

   

   

  YORUM YOK

  Yorum Bırak