Bir Doğum Günü Nasıl Berbat Edilir

Bir Doğum Günü Nasıl Berbat Edilir

  Bazen bir sakarlık, bazen küçük bir dalgınlık veya unutkanlık, bazense bir patavatsızlık bir anda her şeyi berbat edebilir. Mesela neyi veya neleri diye merak ediyorsanız, örneğin günler öncesinden hazırlığını yaptığınız sürpriz bir doğum günü partisine ne dersiniz? Sizlere bu yazımızda bir doğum günü kutlaması nasıl bir facia ile sonuçlanır ya da nasıl berbat hale getirilir, işte bunları adım adım örnekleriyle göstermeye ve anlatmaya çalışacağız.  Siz siz olun, burada anlatılan ve gösterilenleri, bir arkadaşınızın doğum günün partisinde sakın ola denemeyin!

  1- Sürpriz Beklerken Tek Başına Doğum Günü Kutlamak

  tek başına doğum günü kutlamak
  tek başına doğum günü kutlamak

  Doğum günü söz konusu olduğunda bir insanın yaşayabileceği en kötü şey, şatafatlı sürprizler beklerken, ailenizin veya arkadaşlarınızın bu özel günü unuttuğunu görmektir. Allah kimsenin başına vermesin! Hayatımızın en özel ve en mutlu anlarından biridir doğum günleri. Kendimizi bu günde inanılmaz derecede değerli ve mutlu hissederiz. Tabi ki de bu güzel duyguyu bize en başta da sevdiklerimiz yaşatır. Yılda yalnızca bir kez kutlanan yaş gününde isteriz ki her şey mükemmel ve düzgün olsun! Güzel bir doğum günü pastası, ortama hareket katan konfetiler, mekanı güzelleştiren süsler-balonlar, sevdiklerimize değer verdiğimizi gösteren doğum günü hediyeleri ve tüm sevenlerimiz! Eğer bir de yeni yaşına henüz adımını atan bizler için bir de sürpriz bir doğum günü partisi tertiplenmişse, of ki ne of! Hani “Yeme de yanından yat” derler ya, işte böylesine büyük bir mutluluk yaşarız. Düşünebiliyor musunuz, evinizin ya da ofisinizin kapısını bir açıyorsunuz, arkadaşlarınız, dostlarınız, sevgiliniz herkes hep bir ağızdan sonuna isminizi ekleyerek “İyi ki doğdun” şarkısını söylüyorlar. İşte bu büyük mutluluğun tam tersi de, bir başınıza yalnız bir şekilde doğum günü pastanızın mumlarını üflemek ve bir dilim kesmek.

  2-Yaklaşmayın Yoksa Maytap Patlatırım

  maytap faciası
  maytap faciası

  Tamam anladık! Sevgilinin doğum günü var… Sen de çok heyecanlısın! Gençsin, yakışıklısın ve partide şov yapmak istiyorsun! Anladık da evladım, ateşle oyun olmayacağını bilmiyor musun? Büyüklerin sana maytapların tehlikeli şeyler olduğunu anlatmadı mı? Fotoğrafta gördüğünüz bu arkadaşımız, doğum günü partisine heyecan ve hareket katayım derken, az kalsın kitlesel bir faciaya neden oluyordu. Siz siz olun doğum günü partilerinde olur olmaz şekilde maytaplarla oynamayın! Hazır sevgililerden bahsetmişken, bu arada sevgilinize doğum günü için özel bir hediye vermeyi düşünüyorsanız, bu yazımızda yer alan hediye fikirlerine göz atmanızı öneriyoruz. Lütfen Tıklayın: Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi

  3-Ateşle Balon Bir Arada Olmaz

  Yahu güzel kardeşim, gözlüklü olduğuna göre belli ki çok da zeki bir arkadaşımızsın! Muhtemelen de, kaliteli bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği veya programcılığı bölümünde okuyorsun:) Bu doğum günü partisine de sırf çok A-Sosyal olduğun için bayan arkadaşlarının ısrarcı davetlerini kıramayıp gittin:) Ama elindeki uçan balonların içerisinde Helyum gazı var ve ateşle bir araya geldiğinde patlama etkisi gösterir. Yazık oldu bak canım partiye!!!

   4-İşte Bunun Adı Tam Anlamıyla Sakarlık

  Gözlük kullanan arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Eğer önünüze mumu ateşlenmiş doğum günü pastası gelirse, siz siz olun, gözlüğünüzü çıkartmadan mumları üflemeye çalışmayın:) Şu kardeşimize de bakın! Ne kadar da sevimli…  Bize sakarlığın ne kadar da ahmakça bir şey olduğunu bağıra bağıra gösteriyor:) Sen tut sabırla bir yıl bekle, sonra doğum günün gelsin ve kalk bu hareketi yap! Oldu mu şimdi? Yavrum insan önce bir gözlüğünü çıkartır be:)

  5-Doğum Günü Pastanı Kimseyle Paylaşmayacaksın!

  Bana ne yaa kabul etmem! Pastanın neden hep küçük dilimi bana geliyor:) Yavrum yaa! Bir dilim pastası var, onu da sevimli köpeği ile paylaşıyor.

  6- Evladım Alt Tarafı Bir Pasta! Aceleye Gerek Yok


  Doğum gününün en güzel ve en unutulmaz anlarından biri de, doğum günü pastasının üzerindeki mumlara üflemektir. Pasta üzerinde mum yakma ve üfleme geleneği ilk ne zaman ve nerede başladı tam olarak bilmiyoruz ama, üflerken biraz daha dikkat etmekte yarar var!

  7-Sevinci de Abartmamak Gerekiyor:)


  Doğum günü de olsa, mutluluğu fazla abartmamak ve tadında bırakmak gerekiyor. Oysa ki gün ne kadar güzel başlamıştı:) İşte bu komik video da tam anlamıyla “üç kuruşluk keyfimiz vardı mahvettin Anne Anne” tarzında! Zavallı çocuk, tüm hevesi kursağında kaldı.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak