Burçlara Göre Parfüm Seçimi

Burçlara Göre Parfüm Seçimi

  burçlara göre parfüm

  Burçlara göre parfüm seçimi bayan ve erkekler arasında çok fazla olmasa da farklılık göstermektedir. Burçlara göre parfüm kokuları kişilerin karakterine göre değişmektedir. Parfüm seçimi koku notalarına göre belirlenmektedir. Her burç karakterinin hoşlandığı koku notaları farklı olabilmektedir. Bu yüzden bir bayan veya erkeğe parfüm satın alacak iseniz, burcunun hoşlandığı kokulara bakabilirsiniz. Burçlara göre parfüm seçimi bayan için de erkek için de oldukça zor bir süreç olabilmektedir. Bazı burçlar fresh kokulardan hoşlanırken, bazıları da daha yoğun kokuları tercih etmektedir. Bu yüzden burçlara göre parfüm seçimi yapmak zor olan süreci kolaylaştırmayı sağlayacaktır.

  Burçlara göre parfüm markaları arasından seçim yapmak için öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Belirlediğiniz bütçeye uygun erkek ve bayan parfümleri arasından koku testleri yapmalısınız. Tabi bu durumda da hediye alacağınız kişinin hoşlandığı koku tipini bilmelisiniz. Uygun koku tipindeki parfümlerden denemeler ve araştırmalar yaparak en idealini seçebilirsiniz. Bazı parfümlerin kalıcılığı çok kısa sürmektedir. Bu yüzden kalıcı parfüm arıyorsanız, uzun araştırmalar yapmanızı öneriyoruz. Bir çok internet sitesinde parfümlerle ilgili bilgiler yer almaktadır. Parfümün kalıcılığı hakkında bilgi sahibi olmak için satış sitesinden değil de, forum, blog gibi sitelerden araştırma yapmanızı önermekteyiz.

  Burçlara göre parfüm seçimleri, koku tarzı önerileri ışığında yapılabilmektedir. Burçlara göre parfüm çeşitleri marka dışında kokuya bağlı olmaktadır. Burçlar için verilen parfüm tavsiyelerinde, markaya göre değil de koku tiplerine göre öneriler sunulmaktadır. Bayanlar için ayrı koku notaları, erkekler için ayrı koku notaları önerilmektedir. Bu koku notalarına dikkat ederek, aradığınız parfümü bulabilirsiniz. Burçlara göre parfüm bayan kullanıcılar için dikkat çekici olmasının yanı sıra tazeleyici kokular önemlidir. Burçlara göre parfüm erkek kullanıcılar için ise hem fresh kokular hem de dikkat çekmek büyük önem taşımaktadır. Parfüm çeşitleri yaz ve kış parfümleri olarak da ayrılmaktadır. Her parfüm, her mevsim kullanılamıyor. Bu yüzden mevsimine uygun parfüm seçimi yapmalısınız. Burçlara göre parfüm seçimi erkek için bayana göre daha kolay olabilmektedir. Erkekler çok çeşitli kokulardan hoşlanmazlar ancak, kadınlar ise tam tersi olarak farklı kokulardan hoşlanmaktadırlar.

  Burçlara göre parfüm önerileri;

  Koç Burcu Parfüm Önerisi

  koç burcunun parfümü
  Koç burçları genellikle atılgan, etkin, çabuk tepki veren, enerjik, aceleci ve hızlı yapıya sahiptirler. Bunların yanı sıra öne çıkan özellikleri ise; kendilerine olan aşırı özgüveni, serüvenci kişiliği, girişken, cesur, iddialı, kendinden emin, açık sözlü ve dürüst, çabuk öfkelenebilen, agresif yapılarıyla da dikkat çekiyorlar.

  Koç Burcunun Uğurlu Kokuları: Manolya, Lavanta Çiçeği, Itır Koç burcu için parfüm seçim yaparken ateşli ve güçlü kokular seçebilirsiniz. Özellikle baharatlı ve çiçeksi kokular, koçlar için uygun olacaktır. Baharatlı kokuları seçerken de mevsimine dikkat etmelisiniz. Baharatlı kokular kışın kullanılır, yazın ise daha çok çiçeksi notalara yer verilir.

  Boğa Burcu Parfüm Önerisi

  boğa burcunun parfüm önerileri
  Boğa burçlarının öne çıkan özellikleri; güvenilir olmaları, pratik davranmaları, duygusal ve bir o kadarda tutarlı yapıya sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra; sahiplenici duyguları ile sadık bir ruha sahiptirler. Boğa burcu için karakteristik kokulara önem vermelisiniz.

  Boğa Burcunun Uğurlu Kokuları: Müge, Elma Çiçeği Boğa burçları, klasik ve bir o kadar da romantik yapıya sahiptir. Bu yüzden daha hafif ama sofistike kokuları tercih etmenizi önermekteyiz.

  İkizler Burcu Parfüm Önerisi

  ikizler burcu parfüm önerileri
  İkizler burcuna parfüm alırken biraz zorlanabilirsiniz. Parfüm seçiminizi kolaylaştırmak için ikizler burcu ile ilgili tavsiyelerimize göz atmalısınız. İkizler burcu karakteri; zeki, uyanık, espri yeteneği güçlü, iyi iletişim kurabilen, sosyal, sempatik yapıya sahip, yeniliklere önem veren bir yapıya sahiptir.

  Uğurlu Kokuları: Mimoza, Çiğdem. İkizler burcu karakterleri her zaman şaşırtmayı tercih etmektedirler. Bu yüzden dikkat çekici ve bir o kadarda şaşırtıcı kokuları barındıran, odunsu, baharatlı, narenciye notalı parfümler tercih edebilirsiniz.

  Yengeç Burcu Parfüm Önerisi

  yengeç burcu parfüm önerileri
  Yengeç burcu diğerlerine göre daha hassas, yumuşak, nazik, duygusal ve ön sezileri kuvvetli bir burçtur. Aynı zamanda anlayışlı ve ilgili olması da yengeç burcunu öne çıkaran özelliklerdir.

  Yengeç Burcunun Uğurlu Kokuları: Gül ve Leylak. Romantik ve zarif yapıya sahip yengeç burçları için doğadan esinlenilen odunsu notaların, çiçeksi kokuların harmanı ile oluşturulmuş tatlı ve sıcak parfümler tercih edebilirsiniz.

  Başak Burcu Parfüm Önerisi

  başak burcu parfüm önerileri
  Başak burcu karakterine sahip kişiler genellikle; dikkatli, titiz, becerikli, pratik, yardımsever, çalışkan ve mütevazi yapıya sahiptir. Bu burcun özelliklerini taşıyan kişilere abartıdan uzak ama bir o kadarda karakterli hediyeler almasınız

  Yengeç Burcunun Uğurlu Kokuları: Leylak, Limon, Sardunya ve Bergamot Başak burçları için fresh kokular arasından seçim yapabilirsiniz. Çok yoğun ve boğucu baharat kokularından uzak durmalısınız.

  Terazi Burcu Parfüm Önerisi

  terazi burcu parfüm önerileri
  Terazi burçları paylaşımcı kişilikleri ile tanınmaktadır. Her ortama uyum sağlayabilen, sosyal, doğal, içten, dengeli, nazik ve zarif yapıları da terazi burcunu ön plana çıkaran diğer özelliklerdir. Bu burçlar için seçeceğiniz hediyenin zarif olmasına dikkat etmelisiniz.

  Terazi Burcu Uğurlu Kokuları: Gardenya, Yasemin ve Gül. Yumuşak ve çiçeksi notalara sahip parfümler, terazi burçları için uygundur.

  Akrep Burcu Parfüm Önerisi

  akrep burcu için parfüm önerileri
  Akrep burçları her zaman gizemli, güçlü, karmaşık, şehvetli ve tutkulu olmayı tercih etmektedir. Aynı zamanda kıskanç ve tutkulu yapılarıyla da dikkat çekmektedir. Akrep burcu için alacağınız parfümün çok güçlü bir karaktere sahip olması gerekiyor. Dikkat çekici kokuları barındıran ve girdiği her ortamda fark edilmesini sağlayan kokular arasından seçim yapmalısınız.

  Akrep Burcu Uğurlu Kokuları: Misk ve Manolya. Akrep burçları, kalıcı ve dikkat çekici kokulardan hoşlanmaktadır. Misk ve manolya karışımlı kokular akrep için uygundur.

  Yay Burcu Parfüm Önerisi

  yay burcu parfümleri
  Yay burçları için akıl, metafizik, etiklik, idealist olmak, hayalperestlik büyük birer özelliktir. Bunların yanı sıra ahlaklı olmak, açık fikirlilik, iyimseverlik, neşeli, yardımsever, merhametli olmak gibi özellikler de yay burcunu tanımlamaktadır. Macerayı seven yay burçları için egzotik kokular arasından seçim yapabilirsiniz. Yüksek enerji veren parfümler, yay burçları için ideal seçimler arasında yer almaktadır.

  Yay Burcu Uğurlu Kokuları: Nergis, Zambak ve Yasemin..

  Oğlak Burcu Parfüm Önerisi

  oğlak burcuna özel parfüm önerileri
  Oğlak burçları sorumluluk sahibi olmayı her zaman ilke haline getirmektedir. Bununla birlikte olgunluk, güvenilir olmak, çalışkan, disiplinli, mücadeleci, hırslı ve yönetici ruhlu olmak oğlak burçlarını tanımlayan diğer özelliklerdir. Bu özelliklere dikkat ederek; lüks, zarif ve dikkat çekici parfümler arasından seçim yapabilirsiniz.

  Oğlak Parfümü Uğurlu Kokuları: Kadife çiçeği ve Kamelya. Zarif olmayı sevdikleri gibi lükse de hayır diyemeyen oğlaklar için kaliteli bir parfüm markası seçmeniz gerekmektedir. Parfümün abartılı yoğunluktaki kokuya sahip olmamasına dikkat etmelisiniz.

  Kova Burcu Parfüm Önerisi

  kova burcu parfüm önerileri
  Kova burçları kendini geliştirmeyi ve yeniliği her zaman sevmektedirler. Sıra dışı olmak, sosyallik, ve özgür düşünceler kova burçları için önemlidir. Sıra dışı tarza sahip olan kova burçları ilginç bir ruhu barındırırlar. Parfüm seçimlerinde de doğa kokuları ve çiçeklerin harmanlanmasından ortaya çıkan tazeleyici kokuları tercih etmektedirler.

  Kova Burcu Uğurlu Kokuları: Menekşe ve Kır Çiçekleri. Sade, tazeleyici ve dinlendirici etki veren parfüm kokuları, kova burçları için ideal seçimler arasında yer alır.

  Balık Burcu Parfüm Önerisi

  balık burcu için parfüm önerileri
  Balık burçları en hassas ve duygusal olan burçlardır. Bu burçları özel ve anlamlı kılan karakteristik yapılarında; merhamet, fedakarlık, romantik, gizemli ve mütevazi olmak yer alır. Balık burçları tazeliği ve zarif olmayı tercih ederler. Parfüm seçimlerinde de şık, zarif ve bir o kadar tazeleyici kokuları tercih etmelisiniz.

  Balık Burcu Uğurlu Kokuları: Zambak ve İnci çiçeği. Uğurlu kokularından da anlaşılacağı üzere sadeliği ön plana çıkaran parfümleri tercih etmelisiniz.

  Parfüm Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Detaylar

  burçlara göre parfüm seçimi

  Yukarıda belirttiğimiz burç özelliklerine ve tavsiyelere dikkat ederek en uygun parfüm seçimini yapabilirsiniz. Parfüm seçimi yaparken kendi teniniz üzerinde denememeye çalışmalısınız. Parfümler, her tende ayrı bir koku yansıtmaktadır. Bu yüzden kişinin tenine uygun bir parfüm seçimi yapılmalıdır. Parfümü hediye alacağınız kişide test edemiyorsanız, test kağıtları üzerinden koklayarak satın alabilirsiniz. Test kağıtlarına uygulattığınız parfümü hemen satın almayın. Test kağıtları ile birlikte birkaç saatliğine kozmetik mağazasından uzaklaşın. Saatler sonra bile kağıt üzerindeki koku duruyorsa, o parfüm doğru seçim demektir. Bir çok parfüm orjinal olsa bile kalıcılığı düşüktür. Kalıcı parfümler genellikle az ve öz notalardan oluşmaktadır. Birde, parfüm seçimi yaparken şişe gösterişine, tasarıma çok önem vermeyin. Şişesi en sade olan parfümler en kalıcılarıdır. Tabi bu durum eski parfümler için geçerlidir. Son birkaç yıldır satışa sunulmuş olan parfümler, bu detaya göre sade şişelerde üretilmektedir. Bu hususa da dikkat ederek uzun yıllardır satışını sürdüren klasikleşmiş kokular arasından seçim yapmanızı önermekteyiz.

  Parfüm seçimi yaparken dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise; mevsimlerdir. Her mevsim aynı parfüm kullanılmaz. Çok nadir de olsa 4 mevsim kullanıma uygun kokular da yaratılabilmektedir. Ancak, genel olarak parfümlerin büyük bir bölümün mevsimleri ayrıdır. Yaz aylarında daha fresh ve serinleten kokular tercih edilmektedir. Bunun nedeni de; bunaltan güneş, nem ve sıcaklık. Yazın tercih edilen parfümlerdeki bir diğer detay da; gece ve gündüz kullanımıdır. Her parfüm, 4 mevsim kullanılmadığı gibi günün her saati de kullanılamamaktadır. Parfümler gece parfümü ya da gün içi genel kullanım parfümü olarak ayrılmaktadır. Parfüm satın aldığınızda, kalıcılığını test etmek için kullanım zamanlarına dikkat etmelisiniz. Baharatlı ve yoğun kokular genellikle sonbahar ve kış aylarında kullanılmaktadır. En kalıcı kokular da her zaman baharatlar içinde gizlidir. Kışın soğuğunda teninizi ısıtacak bir parfüm tercih etmek her zaman önemlidir. Yaz için aldığınız serinletici kokuları, kesinlikle kışın kullanmamalısınız. Parfüm kullanımının bir diğer önemli detayı da, kullanım şeklidir. Bir çok kişi parfümleri kıyafetinin üzerine sıkarak kullanmaktadır. Halbuki önce temiz ten ardından kıyafet olmalıdır. Her sabah veya akşam kullanacağınız zaman, öncelikle duş almalısınız. Duş aldıktan sonra temiz ten üzerine parfümü uygulayın akabinde de kıyafetleriniz üzerine uygulayın. Parfümlerin kalıcılığını arttıran özelliklerden biri de tamamlayıcı ürünlerdir. Bir çok parfümün deodorant ve losyonları mevcuttur. Bu tamamlayıcı ürünler ile birlikte kullanılan parfümlerin kalıcılığı her zaman daha yoğun olmaktadır.

  Burçlara göre parfümü seçimi konulu makalemizde; hediye önerileri, parfüm kullanım bilgileri, parfüm satın alma bilgileri gibi bir çok detaya değindik. Bu hususlara dikkat ederek, daha doğru bir alışveriş gerçekleştirmenizi umuyoruz. Parfüm almak sanıldığından daha zor bir iştir. Bu yüzden de parfüm araştırmalarının iyi yapılması gerekmektedir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak