Doğru Hediye Seçme Rehberi

Doğru Hediye Seçme Rehberi

  Hediye seçme işi hediye konusunun en zor kısmıdır.Genelde çok kolay gibi gözüksede, üzerinde uzun süreler araştırma yapılması gerekmektedir.Sevdiklerinize hediye seçerken,onların hoşlantılarını ve beğenilerini göz önünde bulundurursanız hediye seçiminde her zaman olumlu sonuçlar almanız kaçınılmazdır.Bu yüzden hediyenizi seçmeden evvel sevdiklerinizin zevkleri ve beğenileri hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.Aslında hediye seçiminde bizlere yardım edicek okadar çok fazla kriter var ki.. Her süprizin bir anlamı,her hediyenin bir manası vardır.Fakat işin aslı bu sırrı çözüp,en doğru hediyeyi seçmektir.

  HEDİYENİZİN AMACI NEDİR?

  Hediyelerin ilk amacı sevdiklerinizi,özel günlerde mutlu edebilmektir.Yani sevdiklerinizi mutlu ederken kendinizinde mutlu olabilmesidir.
  Hediyenin ilk amacı mutlu etmenin yanında olabilmektirde.
  Hediyelerin ikinci amacıda karşınızdaki kişiye hayatı boyunca unutamıyacağı,kalıcı bir hediye vermektir.
  Hediyelerin üçüncü amaci ise;hediyeyi alıcağınız kişiye beklemediği bir anda sürpriz yaparak onu şok etkisiyle şaşırtmanızdır.

  HEDİYENİZİ ALMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN…

  Sevdiğiniz kişiye hediyenizi almadan önce sizleri çok zorlu fakat bir okadar da zevkli bir serüven bekliyor.Hediye alıcağınız kişiyi çok iyi tanımalı ve her zevkini bilmelisiniz, eğer yeteri kadar bilginiz yok ise ve yeni bir ilişkiye başladıysanız, hediyeyi alıcağınız kişinin yakın çevresinden gerekli bilgileri edinirseniz işiniz çok kolaylaşır.

  SIRADANLIKTAN UZAK DURUN…

  Hediyelerin üçüncü amaçlarından olan “sürpriz olmasını” yani beklenmedik olmasını sakın aklınızdan çıkartmayın.Çünkü unutulmaz bir hediye her zaman beklenen ve sıradan bir hediye olmaz.Örnek vermek gerekirse, anneler gününde alınan en sıradan ve klişe olan çiçek hediyesi,çoğu anne için artık bir şey ifade etmiyen hediyelerden birtanesidir. Çünkü bulması va alınması çok kolay neredeyse her sokak başında satıcıların sattığı sıradan bir hediyedir.Tabi bu sadece anneler için geçerlidir.Sevgilinizin hiç beklemediği bir gün evine habersizce göndereceğiniz çiçek çok romantik bir hediye olabilir.Bu yüzden biraz yaratıcılığınızı kullanarak ve çaba sarf ederek en doğru yaratıcı hediyeyi belirleyebilirsiz.

  BAZI DURUMLARDA RİSKTEN KAÇIN…

  Hediye alan hiç kimse aldığı hediyeyi beğenmemezlik yapmaz.Kendimizden örnek verirsek aldığımız bir hediye; hoşlanmadığımız ve bizim zevkimize uymayan bir ürün olduğunda,kibarlığımızı bozmadan teşekkür eder ve çok beğendiğimizi dile getiririz.İşte bu yüzden bazı hediyeler kişilerin zevklerine uymaz ve risk taşırlar.Eğer karşınızdaki kişinin zevklerini ve beğenilerini tam olarak bilmiyorsanız, ayakkabı,kıyafet gibi hediyeleri almak çok doğru tercih olmayacaktır.Bunun yerine genel olarak tabir edilen hediye seçeneklerine yönelmenizde fayda vardır.Ya da çok samimiyseniz, online hediye sitelerinin sunduğu hediye çekleri ile çözüme ulaşabilirsiniz.

  KENDİNİZ YAPIN…

  Üzerine emeğinizi verdiğiniz ve kafa patlattığınız her hediye çok değerlidir.Üstelik hediye dendiğinde illaki çok pahalı ya da parayla alınan bir nesne olmakta zorunda değildir.Üzerine kendi el emeğinizi vererek yaptığınız bir obje,yazdığınız bir şiir ya da mektup bazen çok etkileyici ve yaratıcı bir hediye olabilir.Üstelik bu tarz hediyelere verdiğiniz emek,hediye ettiğiniz kişi üzerinde daha değerli bir anlam taşır.

  KİŞİYE ÖZEL HEDİYELER…

  Eğer sevdiklerinize orijinal ve dünya da eşi benzeri olmamış bir hediye vermeyi düşünüyorsanız, kişiye özel olarak üretilmiş hediyeler tam size göre. Çünkü dünya üzerinde bir ürünün sadece sizin için üretildiğini bilmek her zaman çekiciliğini korumuştur.İşte bu yüzden hiç eskimeyecek ve bir ömür boyu saklanacak hediyeler en iyi hediye seçeneklerindendir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak