El Yapımı Dekoratif Doğum Günü Hediyeleri

El Yapımı Dekoratif Doğum Günü Hediyeleri

  Öncelikle makalemize “herşey para değil” sözü ile başlamak istiyorum. Çünkü bu yazımızda hediye alırken herşeyin para olmadığını, düşük bütçe ve para olmadan da birbirinden değişik el yapımı dekoratif ürünler hazırlayabileceğinizi göreceksiniz. Dekoratif ürünler demişken, bu makalemizde sizlere tamamen el işçiliğinizi konuşturarak hazırlayabileceğiniz mükemmel ötesi el emeği göz nuru dekoratif doğum günü hediyelerini tanıtacağız. Ürünlerin tanıtımına geçmeden evvel hediye alırken ve seçerken genel bir kanı olan ” ne kadar pahalı o kadar güzeldir” lafını bu makale ile yıkmayı planlıyoruz. Çünkü böyle düşünüldüğünde hayal gücünüzü kullanarak hazırlayabileceğiniz ürünler arka planda kalıyor ve hiçbir zaman el yapımı ürünlere yönelinmiyor.  Para aslında zamanla kazanılan birşeydir. Bir konu hakkında zamanınızı harcar ve ortaya birşeyler çıkarırsanız otomatik olarak para size geri mükafat olarak dönecektir. O halde zaman = para ise; sadece zamanınızı harcayarak para ile alamacağınız güzellikte ürünler hazırlayabilirsiniz.  Peki yazımızında başlığında olduğu gibi dekoratif bir doğum günü hediyesi ne olabilir? Bunun için yine dediğim gibi cebimde param var nasılsa gideyim İKEA’dan alayım birşeyler diye düşünmeyin. Çalışma masınızın başına geçin ,alın elinize araç ve gereçlerinizi hediyetavsiyelerinin size sunduğu ürünün birisini seçin ve yapmaya başlayın.

  DOĞANIN GÜZELLİKLERİYLE FANUS SÜSLEME SANATI

  el yapımı doğum günü hediyeleri
  el yapımı doğum günü hediyeleri

  Yeşili, maviyi ,denizi, gökyüzünü seven tam bir doğa dostu arkadaşınız varsa ve doğum günü yaklaşıyorsa ; tek yapmanız gereken bir adet fanus bulup , içerisini rengarenk çakıl taşları, deniz kabukları ve yeşillikler ile süslemek. Son zamanlarda dekoratif bir hediyelik olmaktan çıkan ve artık birçok insan için fanus süsleme sanatı olarak görülen bu ürünün yüzlerce varyasyonunu google’a sorarak görebilirsiniz.

  EVDEKİ ESKİ ABAJURLARINIZI YENİLEYİN.

  Evdeki abajurlarınızı değerlendirin.
  Evdeki abajurlarınızı değerlendirin.

  Evinizde fi tarihinden kalmış abajurlarınız buluyorsa , onlara modern bir hava katmanın tam zamanı. Evinizde kullanmayıp sakladığınız ne varsa ; eski bir fırfır, puantiyeli bir kumaş parçası ya da kumaş boyaları . Her ne varsa o eskimiş abajurunuza çok modern bir hava katabilir.

  KAVANOZLARINIZI KONUŞTURUN!

  El yapımı hediyeler
  El yapımı hediyeler

  Doğum günü için el yapımı bir ev hediye arayışı içerisindeyseniz, evinizdeki kavanozları yukardaki görselde olduğu gibi değerlendirebilirsiniz. Kavanozu süsleyip ,içerisine yapay bir çiçek koyup , eski bir ahşap tahta üzerine oturttuğunuzda alın size yüzlerce değerinde görünüme sahip dekoratif eşya.

  BİRBİRİNDEN GÜZEL KAPI SÜSLERİ HAZIRLAYIN.

  El yapımı Kapı süsleri
  El yapımı Kapı süsleri

  Sıradan ahşap bir kapıyı bile renklerdiren bir hediye yapmaya ne dersiniz? Aslında ülkemizde çokda popüler olmasa da kapısına kapı süsü takmadan yaşayamayan insan tipide azımsanmayacak kadar fazla. Bu yüzden sizinde böyle şeylere dikkat eden bir arkadaşınız varsa; evinizdeki eski keten kumaşları , çiçekleri ve kuru dalları kullanarak çok orjinal kapı süsleri hazırlayabilirsiniz.

  ŞİŞELERİNİZİ SANATA DÖNÜŞTÜRÜN

  Cam boyası ile hazırlanmış şişeler
  Cam boyası ile hazırlanmış şişeler

  Bu sanat eseri şişeleri gördükten sonra ” keşke eski şişeleri çöpe atmasaydım” diye düşüneceksiniz. Daha önce cam boyama ile biraz ilgilindiyseniz ya da bu hobi dalına merak salmaya ufak ufak başladıysanız işte size ister evinizin baş köşesinde dekoratif bir obje olarak kullanabileceğiniz , isterseniz de arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz rengarenk tasarımlara sahip şişeler.

  EL YAPIMI AYNALAR

  dekoratif aynalar
  dekoratif aynalar

  Hergün banyoya girdiğinizde ya da yataktan kalktığınızda ilk gördüğünüz nesne olan aynaların özel olmasını istemezmisiniz? Ozaman kollarınızı sıvayın ve birbirinden farklı tasarıma sahip el yapımı ayna modelleri arasından birtanesini seçip yapmaya başlayın.

  EL YAPIMI OTANTİK MUMLAR

  otantik havaya sahip mum ve mumluklar
  otantik havaya sahip mum ve mumluklar

  Evinizin havasına otantik bir hava katmak için kullanılan objelerin başında hiç kuşkusuz mumlar ve mumluklar gelir. Heleki mumum ahşap ile ahengi kaçınılmaz derecede cezbedicidir.  Bu yüzden örnek görselde olduğu gibi herhangi biryerden bulduğunuz odun ya da ahşap parçalarını oyma ve kesme aletlerini kullanarak birbirinden doğal

  RENGARENK DEKORATİF TABLOLAR

  El yapımı dekoratif tablo modelleri
  El yapımı dekoratif tablo modelleri

  Ev dekorasyonununda eski tip klasik tabloların yerini artık modern ve soyut tablolar aldığına göre, sizde evinizin duvarında soyut bir tabloyu yağlı boya kullanmadan eski koleksiyonlarınızı kullanarak 3 boyutlu şekilde hazırlayabilirsiniz. İster eski araba koleksiyonlarınızı ,istersenizde rengarenk kapakları kullanarak evinizin duvarlarını renklendirecek sanat eseri tablolar hazırlayabilirsiniz.

  EL YAPIMI DEKORATİF YASTIKLAR

  El emeği göz nuru dekoratif yastık modelleri
  El emeği göz nuru dekoratif yastık modelleri

  Kanepede şekerleme yapmayı seven arkadaşlarınıza yapabileceğiniz en güzel hediye dekoratif yastıklardır. Fakat bu dekoratif yastıklar sizden birşeyler taşımalı ki anlam bulsun. Örneğin evinizdeki eski keçeleri kullanarak baykuş modeli verebileceğiniz bir yastık mükemmel bir el yapımı doğum günü hediyesi olabilir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak