El Yapımı Doğum Günü Tebrik Kartı

El Yapımı Doğum Günü Tebrik Kartı

  dogum-gunu-tebrik-karti

  Sitemizi az çok takip ediyorsanız , el yapımı ürünlerin tanıtımını ya da nasıl yapılacaklarına dair yazılar paylaştığımızı biliyorsunuzdur. Bugün yine her zamanki gibi el emeğine güvenen ve el işleri konusunda başarılı olduğunu düşünen hem bay hemde bayan arkadaşlarımıza, sevdiklerinin doğum günlerinde hediye edebilecekleri doğum günü tebrik kartı nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Aslında tebrik kartı dediğiniz şey ; bir kağıt ve içine yazdığımız yazı değilmidir? diye düşünmeyin. Hediyetavsiyeleri.com’da öyle basma kalıp , sıradan ürünler paylaşılmaz. Gerçekten karşınızdaki kişiye değer verdiğinizi gösterecek ve gerçekten alın teri harcanıp ve karşılığını aldığınız da sizi mutlu edecek tarzda el yapımı ürünler paylaşılır. Zaten makalemizin başında da dediğimiz gibi kendine güven ve el becerisi en önemli kısım. O halde sizde yeteneğiniz ve beceriniz olduğunu düşünüyorsanız, kollarımızı sıvayalım ve el yapımı doğum günü tebrik kartı nasıl yapılırmış onu öğrenelim.

  dogum-gunu-karti-gerekli-malzemeler

  Gerekli Malzemeler: 

  • Makas
  • Prit ve Para Bandı
  • İstediğiniz renkte sicim ip
  • Balon yapımı ve diğer parçalar için renkli fon kartonları.
  • Balonlar için yuvarlak şekilgeç

  dogum-gunune-ozel-el-yapimi-tebrik-karti

  Tüm malzemelerimiz tamam ise; ilk olarak renkli fon kartonlarımız üzerine irili ve ufaklı olacak şekilde balonlarımızı oluşturacak daireler çizelim. Ne kadar çok balon yaparsanız tebrik kartınız okadar dolu ve güzel gözükecektir.

  tebrik-karti
  Tüm daireleri bir makas yardımıyla kesin. Ardından balonun düğüm kısmını yapmak için küçük üçgenler kesin ve balonların alt kısmına yapıştırın. Artık balonlarımız neredeyse hazır. Son olarak balonların üçgen boğum kısımlarının arkasına sicim ipleri kesip yapıştırın. Balonlarımızın hazırlanması bu kadar.

  dogum-gunune-ozel-tebrik-karti

  Sıra geldi doğum günü mesajınızı verecek üçgen şeritleri hazırlamaya. Bu kısım en önemli kısım çünkü yapmış olduğunuz tebrik kartının asıl amacını ve neden verdiğinizi burada hazırladığınız içi harf ile dolu üçgenler ile göstereceksiniz. Örnek görselde “happy birthday” yazılı Sizde üçgenlerinizin aynı görseldeki uzunlukta olmasını istiyorsanız doğum günün kutlu olsun gibi uzun bir mesaj yerine , iyi ki doğdun ya da mutlu yıllar yazabilirsiniz.

  el-yapimi-kart

  dogum-gunu-karti

  dogum-gunu-hediyesi

  dogum-gunu-tebrik-karti2

  Artık neredeyse tüm parçalar hazır olduysa  , sıra a4 sayfasından biraz daha büyük olacak şekilde kestiğiniz dış kapak kısmını hazırlamaya geldi. Balonlarımızın yerlerini örnek görseldeki gibi yerleştirip , 3 boyutlu görünüm kazanması içinde küçük dikdörtgen kağıt parçalarını kurbağa bacağı şeklinde katlayıp, balonun arkasına yaptırmalısınız.

  dogum-gunu-tebrik-karti

  El yapımı tebrik kartımız artık neredeyse hazır, son olarak, tüm balonların sicim iplerini birleştirip bağladıktan sonra son katmana “iyi ki doğdun mesajlı mini üçgen şeritlerimizi yapıştırıyoruz. Yapımı kolay, tamamen el işçiliğiyle hazırlanmış tebrik kartımız bitti. Bu tebrik kartını ister bütçenizi zorlamak istemiyorsanız doğum günü hediyesi olarak isterseniz de aldığınız hediyenin yanında doğum günü notu şeklinde verebilirsiniz.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak