El Yapımı Mum Işığı Fotoğraf Çerçevesi

El Yapımı Mum Işığı Fotoğraf Çerçevesi

  el_yapimi_mum

  Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, mum ışığının ortama kattığı büyüleyici atmosferi  başka hiçbir ışık kaynağı hala yakalayabilmiş değil. Eğer siz de mum ışığı altında kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissediyorsanız, yaşadığınız ortama mum ışığı ile romantizm katmak istiyorsanız, Cam Kase içerisinde el yapımı mum fotoğraf çerçevesi tam size göre. Sofranızda, salonunuzda ya da yatak odanızda mum ışığı olarak kullanabileceğiniz, aynı zamanda içerisinde en beğendiğiniz 8 adet size özel fotoğraflarınızı yerleştirebileceğiniz kişiye özel dekoratif fotoğraf çerçevesi ile evinize son derece dekoratif ve güzel bir süs eşyası kazandırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere adım adım kare cam kase içerisine en sevdiğiniz fotoğrafları otantik mum ışığı eşliğinde sergileyebileceğiniz el yapımı mumlu fotoğraf çerçevesinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Evde kendi başınıza kolaylıkla hazırlayabileceğiniz Cam Kase içerisinde El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi içerisine ister çocuklarınızın fotoğrafını koyun, ister sevgilinizin, isterseniz de en sevdiğiniz manzara fotoğraflarını koyup sergileyebilirsiniz.

  Bu Çalışmada Size Lazım Olacak Malzemeler;

  • 8 resim
  • Cetvel
  • 2 Adet Kare şeklindeki Cam Kase
  • Makas
  • Eski Gazete Kağıtları
  • Para Bantı
  • Sprey yapıştırıcı
  • Temizle sprey yapıştırıcı

  1. Adım: Öncelikle en sevdiğiniz fotoğraflardan 8 tanesini seçerek işe başlayın. Bu noktada size önemli bir tavsiyemiz var. Fotoğraflarınızın aslını kullanmak yerine, renkli baskı yapabilen bir yazıcıdan A4 kağıdı üzerine alabilirsiniz. Mumluk fotoğraf çerçevesine nostaljik bir hava vermek istiyorsanız siyah beyaz fotoğraflardan da seçebilirsiniz. Ya da dilerseniz cıvıl cıvıl renkli fotoğraflarınızı da kullanabilirsiniz. İster siyah beyaz, ister renkli fotoğraflardan mum ışığı etkisiyle her halükarda mükemmel bir sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz.  Seçtiğiniz cam kasenin kare şeklinde olmasına ve biraz derin olmasına özen gösterin. Daha sonra cetvel yardımıyla cam kare kasenin bir tarafını ölçün. Ardından cam kasenin her bir yüzeyi için fotoğraflarınızı bir kaç milimetre eksik olacak şekilde makasla kesin.

   

  el_yapimi_mum_fotograf_cercevesi

  2. Adım: Düzgün bir biçimde kesmiş olduğunuz fotoğraf karelerini cam kase yüzeyine tek tek dikkatli bir şekilde yapıştırın! Evinizi yapıştırıcılarla kirletip mahvetmemek istemiyorsanız, bu işlemi eski gazete kağıtları üzerinde yapmanızda fayda var!

  el_yapimi_mum_fotograf_cercevesi_3

   

  3. Adım: Cam kase yüzeyine sürülen yapıştırıcı ilk etapta ıslak olacağından kuruması için güneş ışığı alan ya da iyi şekilde havalandırılan bir yere 1 saat kurumaya bırakın.

  el_yapimi_mum_fotograf_cercevesi_4

  Son Olarak: Fotoğraflar cam yüzeyinde iyice kuruyup yapıştıktan sonra şimdide sıra cam kase içerisine mum ışığı yerleştirmeye geldi.  Artık güle güle kullanabilirsiniz:) Bu harika ürünü ister kendi evinizde fotoğraflarınızı sergilemek için hazırlayın, isterseniz de üzerine sevgilinizle birlikte anılarınızın olduğu fotoğraflarla hazırlayarak sevgilinize hediye edin.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak