Evde Yılbaşı Partisi Hazırlama

Evde Yılbaşı Partisi Hazırlama

  2014 Yılına girmeye sayılı günler kaldı ve yeni yılın gelişini sevdiği insanlar ile birlikte kutlamayı tercih edenler için bu makalemizde kaliteli,bol eğlenceli ve başarılı bir yılbaşı partisi hazırlığının olmazsa olmazlarını sizler için araştırdık. Yeni yılla birlikte herkesin içinde beslediği yeni hayalleri,yeni umutları belki yeni işi,yeni arkadaşları kısacası en yeniyi kutlamak için yılbaşı partisinden daha güzeli varmı?

  Yılbaşı demek; acının,hüznün,derdin,kederin ve yaşanan tüm olumsuzlukların geride bırakıldığı, sevincin,mutluluğun,yeni umutların, geleceğe olumlu gözle bakmanın, kısacası yenilenmenin günüdür. İşte bu sebep bile yılbaşının dostlarımızla,ailemizle ya da tanımadığımız insanlar ile kutlanmasını hak eder.  Peki bu kutlamayı yapmak için neler gereklidir? Evde ya da kiraladığımız bir mekanda eksiksiz bir yeni yıl partisi organize etmek için yapılabilecek tüm hamleler nelerdir.  

  YILBAŞINI NEREDE KUTLAMAK İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN…

  Yılbaşı partinizi evde hazırlamak yerine bir mekan kiralamaya karar verdiyseniz, şuan içinde bulunduğumuz Aralık ayının başları doğru mekan bulmak için en doğru zaman. Çünkü çoğu kutlama yapacak mekan yılbaşı organizasyonu için mekan kiralama duyurularını yılbaşından 1 ay evvel yapmaya başlar.

  Eğer yılbaşı partinizi evde yapmayı planlıyorsanız, yılbaşı partinize çağıracağınız dostlarınız için bir davetli listesi hazırlamaya başlamanın tam zamanı. Çünkü yılbaşı partinizi için haberi erkenden vermezseniz dostlarınız o gün için kendilerine başka plan yapabilirler. 

  EVDE YILBAŞI PARTİSİ HAZIRLAMA

  Evde yeni yıl partisi vermeye karar verdiyseniz, partinize katılmasını istediğiniz kişilere davette bulunmak ve davete katılacak tam kişi adedini belirlemek önemlidir. Böylece kaç kişilik servis hazırlayacağınıza ve katılımcıların tarzına göre yeni yıl partisi konsepti hazırlayabilirsiniz.

  Evde yılbaşı partisi hazırlamaya karar verdiyseniz, evinizin büyüklüğüne göre ağarlayacağınız misafirlerin sayısını belirlemelisiniz. Evininizin büyüklüğüne göre yanlış sayıda kişi davet etmeniz yılbaşı partinizin daha ilk başında rezil olmasına sebep olabilir. Yılbaşı partinize gelecek kişilerin kesin gelecek olmalarına emin olmalısını çünkü; gelicem deyip gelmeyecek kişiler kesin olacaktır. bu da partinizin çok boş  olmasını sağlar.

  YILBAŞI PARTİNİZ İÇİN CAN ALICI NOKTALAR

  1-Yılbaşı menüsü en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Partinize davetli olan kişiler ile aranızdaki olan bağa göre menünüzü hazırlayabilirsiniz. Eğer çok kalabalık bir parti yapmayı düşünüyorsanız tek tek servis yapmak sizin için çok zor olacaktır. Bunun yerine yemek masanızın üzerine hazırladığınız yemekleri açık büfe tarzında sunabilir, herkesin kendi servisini yapmasını sağlayabilirsiniz .

  2-Yılbaşı partinizi evinizde hazırladığınıza göre; evinizi 2014 yılına özel şekilde süsleyin. Evinizin dekorasyonunda 2014 yılına özel süslemeleri ve aydınlatmaları kullanın. Yılbaşının olmazsa olmazlarından olan çam ağacınıda kesinlikle unutmayın. Çam ağacınızın süslemesinde kırmızı ve yeşil renkli toplar,ışıklar ve çam ağacı süsleri kullanın.

  3- Yılbaşını evde geçirecek olmanız giyimize dikkat etmemeniz anlamına gelmez. Sonuçta tüm arkadaşlarınız sizinle birlikte. Giyiminize dışardaki herhangi bir mekanda yılbaşı partisi kutlar gibi özen gösterin. Ayrıca yılbaşının geleneksel giyimi olan kırmızı donunuzu giymeyi unutmayın 🙂

  4-Evde kutlanan yılbaşı partilerinin olmazsa olmaz oyunu tombaladır. Bu yüzden kesinlikle bir tombala satın alın. Tombala yerine farklı bir oyun arıyorsanız ve o yılbaşı partinizde içki kullanıcaksınız içkiyle oynanabilecek çok güzel shot oyunları bulunmakta. Yılbaşında evde oynanabilecek oyunlar yazımız içerisinde yılbaşı partinize renk katacak birbirinden ilginç yılbaşı oyunlarını bulabilirsiniz. 

  5-Son olarak, yılbaşı demek hediye demektir. Bu yüzden evinize gelen tüm dostlarınıza sembolik olarak ufak yılbaşı hediyeleri vermelisiniz. Hediye ye ayıracak çok fazla bütçeniz yok ise size önerceğim 10 TL altı yılbaşı hediyeleri işinizi görecektir. Davetli sayısına göre kadar alacağınız ufak ve sembolik yılbaşı hediyelerini arkadaşlarınıza dağıtmak için çekiliş düzenleyebilir, gecenin sonunda heyecan dolu bir hediye verme şöleni yapabilirsiniz.  NOT: Aşağıda önerdiğim tüm ürünler 10 tl altı fiyata sahip biribirinden ilginç ve yılbaşında arkadaşlarınızı şaşırtacak cinste hediyelerdir.  

  yeni_nesil_cim_adamsihirli_yumurtarubik_kup_anahtarlik

  mini_halterdonan_kupa100_dolar_tuvalet_kagıdı

  sicak_kalplersok_kalemsudoku_tuvalet_kagidi

  4lu_cercevegiyilebilir_dovmelersiringa_kalem

   

  bosluk

  Evde yılbaşı organizasyonu yapabilmeniz için elimden geldiğince size önerilerde bulundum.Eğer eksik olduğunu düşündüğünüz bir kısım ya da sizinde eklemek istediğiniz bir öneriniz var ise yorumlar kısmından bize önerinizi yapabilirsiniz. 

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak