Fotoğraflarla Dolu El Yapımı Anı Kutusu

Fotoğraflarla Dolu El Yapımı Anı Kutusu

  2016 Yılının en özel günü olan sevgililer gününe şunun şurasıda sayılı günler kala, tüm minnoş sevgilileri tatlı bir telaş sarmaya başlamıştır bile. Kimi şaşalı ve pahalı , kimi de bütçesine uygun hediyeleri hem online mecrada hem de mağazalarda araştırıp, fikir edinmeye başlamıştır. Kimi de emek verdiği, anılarını paylaşabileceği, uzun yıllar saklayıp her baktığında güzel anılarını hafızasına getireceği türden ürünler yapma peşinde. İşte biz de hediyetavsiyeleri.com olarak her zaman zorluğun ve emekçinin yanında olup bu sevgililer gününde de sevgilinizin şaşırıp ve almaktan çok mutlu olabileceği el yapımı fotoğraf kutusunun nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Hemen hemen her sevgili ister 1 aylık ilişkisi ister 10 yıllık ilişkisi olsun selfie kesinlikle çekmiştir. Hatta bazen yeni ilişkiye başlayanların çektiği fotoğraflar ,eski ilişkilere nazaran daha detaylı ve daha heyecanlı şekilde çekildiği için daha bile kıymetli olabiliyor. Bu yüzden sizde sevgilinizi 14 şubat 2016 günü tatlı sürpriziniz ile şaşırtmak istiyorsanız, el yapımı fotoğraf kutunuz ile anılarınızı resmedin! Birazdan detaylı yapım aşamalarını paylaşacağım fotoğraf albümünü ister bayana ,isterseniz de bir erkeğe yapabilirsiniz. Kutunun daha dolu ve özel hediye olarak gözükmesini istiyorsanız , çikolataya hiçbir zaman “hayır” diyemeyen bayanlar için bi avuç kalp çikolata koyabilirsiniz. Şıklık ve kullanışlılığı seven beyler içinse; ufak boyutlara olması için kol düğmesi,kravat iğnesi ya da kol saati ekleyebiirsiniz. İçerisine koyduğunuz ekstra ürünler ile sevgilinizi havalara uçuracak bir cinste hediye olacağına emin olabilirsiniz. Şimdi sıra geldi adım adım bu özel anılarla dolu fotoğraf kutusunun yapımına.

  el-yapimi-fotograf-albumu

  El Yapımı Fotoğraf Kutusunun Yapımında Kullanılacak Malzemeler;

  • 1 adet mini boyutlarda kraft kutu
  • Birçok kırtasiye de bulabileceğiniz kalp kağıt kesen şekilgeç
  • Cetvel , yapışkan ve çift taraflı bant
  • Siyah renk fon kartonu
  • Siyah ve beyaz efekt verilmiş kare fotoğraflar

  İlk olarak içerisine fotoğrafları koyacağımız kutumuzun ölçüsünü alalım. Kutumuzu ölçtüğümüze göre, çıkan ölçüleri siyah renk fon kartonu üzerinde kaç adet fotoğraf kullanacak isek, o kadar fotoğrafın toplam ölçüleri olacak şekilde uzun bir şerit halinde kesin.

  kendin-yap-fotoğraf-kutusu

  el-yapimi-album

  Uzunca kestiğimiz siyah fon kartonunu akordiyon şeklini alacak şekilde, üst üste katlayın ve katladığınız köşelerin belirginliğini arttırmak için sert bir cisim ile iyice üzerini sıvazlayın. Örnek görselde görmüş olduğunuz şey kemik bıçaktır. Sizin aynı el aletini kullanmanıza gerek yok. Kartonun belirginliğini arttırıp ,akordiyon şeklini verecek herhangi bir el aletini kullanabiliriniz.

  el-yapimi-fotograf-albumu2

  Siyah şerit halindeki fon kartonumuz şerit şerit katlandıysa, Üzerine tam oturacak şekilde ayarladığınız siyah beyaz fotoğrafları üzerine eklemeye geldi sıra!  Fotoğrafları şerit üzerine tam oturtmak için fotoğraflarınızın bir kısmını feda edin kırpabilirsiniz. Eğer photoshop ya da fotoğraf düzenleme programları kullanıyorsanız, istediğiniz ebatlarda fotoğraflar hazırlayıp, fotoğraf kağıdına basabilirsiniz. Bunun için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz, fotoğraflarınızı usb belleğe atın ve mahallenizin fotoğrafçısına gidip istediğiniz fotoğrafların basılmasını söyleyin!

  el-yapimi-fotograf-albumu3

  el-yapimi-fotograf-albumu4

  el-yapimi-fotograf-albumu5

  Fotoğraflarınızı evinizde ya da fotoğrafçıda yaptırdıktan sonra sıra geldi bunları siyah karton üzerine yapıştırmaya. Yapıştırma işlemini ister çift taraflı bant ile isterseniz de prit benzeri yapıştırıcı kullanarak yapabilirsiniz.

  el-yapimi-fotograf-albumu6

  el-yapimi-fotograf-albumu7

  el-yapimi-fotograf-albumu8

  Sıra geldi fotoğraflar ile dolu kutumuzun dış kımına romantizm katmaya ve süslemeye. Kalp  şeklinde şekilgeçi kullanarak siyah fon kartonu kesin. Kraft kutunuzun tam ortasına olacak şekilde, yine prit ya da çift taraflı bant vasıtasıyla yapıştırın. Biz siyah rengi tercih ettik, siz isterseniz kırmızı renk karton kullanarak , kırmızı renk kalp yapabilirsiniz.

  el-yapimi-fotograf-albumu9

  Kutumuzun dış kısmını süslediysek, iç kısmına ufak dokunuşlar ,büyük anlamlar katma vakti geldi! Yazımızın başında dediğimiz gibi , fotoğraf kutumuzun dolu dolu gözükmesi için bayanlar için kırmızı ve pembe renk ambalajlara sahip çikolataları kraft kutumuz içerisine doldurabilir, erkekler içinse şık ve kaliteli bir saat veya kol düğmesi koyabiliriz.

  el-yapimi-fotograf-albumu10

  el-yapimi-fotograf-albumu11

  Kutunun alt kısmına hediyeyi ve çikolataları yerleştirdikten sonra son aşama olan akordiyon şeklindeki fotoğrafları yerleştirip kutumuzun kapağını kapatın.

  el-yapimi-fotograf-albumu12

  İşte hepsi bu kadar! Yapımı oldukça basit bu kutu için sizde anılarınızı ölümsüzleştirip resmedin ve sevgilinize ya da eşinize 14 şubat sevgililer gününde unutulmaz bir sevgililer günü hediyesi hazırlayın.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak