Hastaneye Hangi Çiçek Hediye Gönderilir?

Hastaneye Hangi Çiçek Hediye Gönderilir?

  Sebebi ve amacı ne olursa olsun çiçekler, duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmede kullandığımız en güzel yollardan biridir. Belirli dönemlerde bir yakınımız hastalandığında ya da sevdiğimizin bir dostumuzun ilk bebekleri dünyaya geldiğinde kutlama ya da geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için çiçekleri göndermeye ihtiyaç duymaktayız. Fakat ister tebrik ister geçmiş olsun demek için gönderilen çiçeklerin seçiminde dikkat etmemiz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Peki hastanede tedavi gören sevdiklerinize ya da yakınlarına hangi çiçek gönderilmelidir? ve bunun başlıca sebepleri nelerdir?

  Hastaneye Hangi Çiçek Gönderilir?
  Hastaneye Hangi Çiçek Gönderilir?

  Hastaneleri hemen hemen herkes bilir. Bu gibi ortamlar steril olmak zorunda ve temizlikleri her daim sürekli yapılması gereken ortamlardır. Bunun içinde şuanda birçok hastane yönetim olarak belirli kurallar getirmişlerdir. Ve bunun sonucunda hastane odalarına gönderilen çiçekler artık yönetim tarafından durdurulmuştur. Gönderilen çiçekleri özel numaralar eşliğinde hastanın çıkışına kadar saklayan hastane yönetimi, hastane çıkışında hastaya teslim etmektedir. Hal böyle olunca hastanelerin yürürlüğe soktuğu bu uygulama hasta yakınlarına çiçek gönderecek olan bizleri farklı bir alternatif içine girilmesini sağlamıştır.

  Hastaneye Hangi Çiçekler Gönderilebilir? Hangileri Gönderilemez?

  1. Madde: Hastanalere çiçek göndermek istediğiniz vakit , kokulu çiçekler olmamasına mutlaka dikkat edin! Yasemin, sümbül ,ve lilium gibi çiçekler ortama çok hoş fakat hastane ortamı için olmaması gereken kokular yaydığından gönderimi uygun değildir.

  2. Madde: Hastaneye çiçek gönderimizde kesinlikle buket çiçeklerden kaçının. Çünkü hasta odasına çiçek kabul edilmediği için göndereceğiniz buket çiçek hasta odasının kapısında bekletildiğinden saklanması ve bakılması çok zordur. Heleki hastanın hastaneden çıkış süresi belirsizliğini koruyorsa çiçeğin teslim edilmeden kuruyup ölmesi kaçınılmazdır.

  3. Madde: Hastane ortamına gönderilecek çiçekler kolay ölen cinste olan çiçekler yerine daha dayanıklı, susuz yaşamaya elverişli çiçekler olmalıdır. Son zamanların popüler bitkileri terrarium fanuslarını tercih edebilirsiniz.

  4.Madde: Göndereceğiniz içiçeğin mutlaka kendisine ait bir vazosu ve saksısı olmalıdır. Çünkü kendi saksısı ve vazosu olan çiçeklerin hem bakımı hem korunması hemde saklanması çok kolaydır.

  5.Madde: Sıra geldi hangi türdeki çiçekleri hasta yakınlarınıza göndereceğinize. Birçok çiçek firması kokusu olmayan çiçeklere dahi koku parfümü sıktıkları için kokusuz olmasına dikkat ederek ; beyaz ve kırmızı gülleri, lisyantusları, natoryum gibi mevsimine uygun çiçekleri, gerbera ve dracena gibi çiçekleri hiç düşünmeden hasta yakınlarınıza gönderebilirsiniz.

  hastaneye-cicek

  Hasta Yakınlarınıza gönderilecek en ideal çiçek Orkidedir!

  Çok şık bir vazo içerisinden göndereceğiniz tek dal bir orkide hastane ortamına gönderilecek en ideal çiçeklerin başında gelir. Çünkü orkideler dönemlik değil uzun süreli yaşayan bir çiçek olduğundan iyi bakıldığında sevdiklerinizle birlikte yaşamaya devam eder. Bütçenize göre özel vazolar içerisinde tek dal ya da birden çok dallı olacak şekilde orkideleri hastaneye gönderebilirsiniz. Orkideler, zarif ve şık görünümü ile de hastane gibi sade ortamlar için çok özel bir seçim olabilir.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak