Kibrit Kutusu ile Romantik Sürpriz

Kibrit Kutusu ile Romantik Sürpriz

  Sevgilinize yapacağınız küçük sürprizlerle, aşk hayatınıza büyük heyecanlar katabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz minik sürpriz önerisi ise işte tam da bunun kanıtı niteliğinde. Bu romantik sürpriz nasıl mı olacak? Kırk yıl bile düşünseniz eminim ki aklınıza hiç gelmeyecek basit bir şeyle! Tamam hemen söyleyeyim; sıradan bir kibrit kutusu ile olacak. Hem üzerini; hem de içerisindeki çekmecesini desenli kağıtlarla süsleyerek hazırlayacağınız kibrit kutusu sürprizi, inanılmaz sevimli ve romantik! Sürpriz ise şu şekilde gerçekleşecek; Sevgiliniz kibrit kutusunun çekmecesini çektiğinde içindeki yay fırlayacak ve sevgi dolu mesajınızla karşılaşacak. Yani bu romantik sürpriz için bir nevi Pandora’nın romantik kibrit kutusu da diyebiliriz. Sevgililer gününde, aşkınızın yıl dönümünde veya sırf sevgilinize “Seni Seviyorum” demek istediğiniz romantik anlarınızda El Yapımı Romantik Kibrit Kutusu şahane bir sürpriz olacaktır.

  Hangi Malzemelere İhtiyaç Var?

  • Dekoratif kağıt
  • Cetvel
  • Maket Bıçağı
  • Sıcak tutkal tabancası
  • Yuvarlak plastik ucu ile + Dikiş pim
  • Tel makası
  • 3 Adet Boş Kibrit Kutusu
  • Kalp Kağıt
  • 3 Adet Küçük helezon yaylar
  • ve Makas

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_2

  Kibrit Kutusu ve iç çekmecesini kaplayacağınız desen kağıtlarını farklı desenlerde seçin. Kutunun üst kaplaması ve iç çekmecesinin kaplaması için aynı genişlikte zıt desenlerde şerit kağıtlar kesin.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_3

  Resimde de görüleceği üzere, kibrit kutusunu ve iç çekmecesini kaplayacağınız şeritleri birbirlerine çapraz olacak şekilde masanıza yerleştirin ve merkez noktasına boş kibrit kutusunu koyun!

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_4

  Öncelikle iç çekmecesinin şerit kaplamasını yapmakla işe başlayalım. Desenli şerit kağıdı güzelce kutunun duvarlarına doğru kıvıralım ve yapıştıralım. Goş bir görüntü elde etmek için yapıştırdığınız şerit kağıdın üzerinden sert bir cisimle bastırarak iyice yapıştırın ve parmaklarınızla basınç uygulayarak kıvrım yerlerini düzleştirin.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_5

  Aynı desen kağıdını kullanarak kibrit kutusunun içini de yapıştırıcı ile yapıştırın. Şerit kağıd iç çekmecenin tamamını kaplayacak şekilde olmalıdır. Amacımız yapacağımız sürpriz kutusunun bir kibrit kutusu olmadığını hissini verdirmek!

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_6

  Kutu kaplama işlemine bu adımda da devam ediyoruz. Bu kez de ters istikamette farklı desendeki kağıdımızı kut çekmecesine yapıştırıyoruz.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_7

  kibrit kutusunun kapağının uzunluğuna uygun bir şekilde dekoratif kağıt şerit kesin.  Kağıt şeridin uzunluğu en az 12-13 cm. uzunluğunda olmalıdır.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_8

  Kibrit kutusunun taşıyıcısı olan ana gövdesini desen kağıdı ile kaplıyoruz. Öncelikle kutuyu ters br şekilde sen kağıdının üzerine yerleştiriyoruz ve üzerine tutkal sürerek sabitliyoruz.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_9

  Sonra, topuzlu bir dikiş iğnesi ile kibrit kutusu çekmecenin ön merkezinde küçük bir delik açıyoruz. İğnenin çekmeceyi tutması içinse bir pense yardımıyla kutunun içerisinde büküyoruz. Alt tarafta yer alan resimde bunun örneğini görebilirsiniz.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_10

  Şimdi işin en eğlenceli ve en romantik aşamasına geldik. Sevgilinize söylemek istediğiniz en güzel sözlerinizi kalp şeklindeki bayrak üzerine flama şeklinde işleyin. Bunun için beyaz renkte bir kağıt üzerine mesajınızı yazın ve uç noktasını içeri doğru 2 üçgen oluşturacak şekilde kesin. Yani kağıda bayrak havası  verin. Mesajınız sevgililer günü ile ilgili olabilir; yıl dönümü mesajı olabilir, kısacası kalbinizden sevgilinize gitmesini istediğiniz en duygu yüklü mesajlarınızı kibrit kutusu içerisine saklayabilirsiniz.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_11

  Bu aşamada da kibrit kutusu içerisinde yay yerleştirmeye geldi. Tam da bu noktada size harika bir önerim olacak. Mürekkebi bitmiş tükenmez kaleminiz içerisindeki metal yayı söküp çıkartarak da bu sürpriziniz için kullanabilirsiniz. Ya da sevgiliniz için ağzına kadar mürekkebi dolu yeni bir tükenmez kaleminizi de feda edebilirsiniz:)

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_12

  Metal yay ile kalp şeklindeki kağıt arasındaki sabitleme işini sıcak tutkal tabancası ile yapabilirsiniz. Önce kalp kağıt üzerine sıcak tutkal damlatın, ardından da yay içerisine bir kalem geçirerek kağıt üzerine yapıştırma işlemini yapın!

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_13

  Bu adımda ise, yazmış olduğunuz romantik mesajla kalp şeklindeki kağıdı resimde gördüğünüz şekilde yapıştırmanız gerekecek. Tutkalın kuruması için 2-3 dakika kadar bekletin.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_14

  Ve final. Artık kutu içerisindeki yayı içeri doğru bastırıp, çekmeceyi kibrit kutusu içerisine yerleştirmeye geldi. Bu işlemi de yaptıktan sonra muhteşem minik sürpriziniz artık hazır demektir. Sevgilinize kocaman bir mutluluk yaşatacak olan El Yapımı Kibrit Kutusu Sürprizi bu tarz küçük şeylerden mutluluk duyan sevgilinize unutamayacağı hoş bir anı olacaktır.

  kibrit_kutusu_ile_sevgiliye_romantik_surpriz_15

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak