Konserve Kutuları ile Yapılan Yaratıcı Hediyeler

Konserve Kutuları ile Yapılan Yaratıcı Hediyeler

  Arkadaşlar merhaba! Bugünkü makalemizde yemeklerde kullandığımız salça ya da konserve kutularını değerlendirip ister kendinize , istersenizde sevdiklerinize yaratıcılığınızı konuşturarak hazırlayabileceğiniz el yapımı ürünleri inceleyeceğiz. Aslında bugünkü yazımız da detaylı anlatımlar ile sıkıcı bir makale yazmak yerine daha çok görsele ağırlık verdiğimiz bir fikir bombardımanı ile karşı karşıya kalacaksınız. Her zaman bittikten sonra yüzüne dahi bakmadan çöpe fırlatıp attığımız o konserveler ile neler yapılabileceğini gördüğünüzde gerçekten çok şaşıracaksınız. Masa lambalarından tutunda , saksılara ve abajurlara kadar onlarca yapımı çok kolay ürünleri gördükçe hiç düşünmeden çöpe attığınız o konserveler artık size daha değerli gözükeceğinden emin olabilirsiniz.  Yazımızın detaylarına geçmeden evvel aşağıda detaylı fotoğraflarını göreceğiniz yaratıcılığın sınırları zorlanmış konserveleri , sizde kendinizden ufak detaylar katarak hazırlayıp 2016 yılı anneler gününde annenize el yapımı hediye verebilirsiniz. İsterseniz de romantik semboller içeren kalp,kuş gibi görselleri yağlı boya yardımı ile üzerine işleyip sevgilinize masa lambası ya da kalemlik yapabilirsiniz.  Aslında herşey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Hiçbir masraf yapmadan , elinizi cebinize atmadan hazırlayabileceğiniz konserve kutu hediyeleri ile artık sizi baş başa bırakmanın vakti geldi!

  konserve-kutusu-ile-yapilan-saksi

  KONSERVE KUTULARINDAN BAHÇENİZE UFAK SAKSILAR YAPIN!
  Salça kutuları ya da konserve yiyeceklerin kutularının dış kısmını istediğiniz renklerde boyayıp evinizin ya da bahçenizin bir duvarını mini bahçe haline getirebilirsiniz.

  konserve-kutusundan-mutfak-esyasi

  ÇATAL, KAŞIK VE BIÇAKLIK!
  Yukarıdaki gibi yine aynı şekilde konserve kutularını mutfağınızdaki mobilyaların rengine uygun bir renkte boyayıp, çatal,kaşık ve bıçaklarınızı koyabileceğiniz otantik bir mutfak eşyası yapabilirsiniz.

  konserve-kutularini-kullanarak-yapilan-urunler

  UFAK EŞYALARINIZI DÜZENE SOKACAK BİR ORGANİZATÖR YAPIN!
  Sürekli masanızın dağınıklığından şikayetçi iseniz ya da boyamalı ve kesme biçmeli hobileriniz var ise; kullandığınız eşyaları derleyip toplayacak bir organizatör yapabilirsiniz.  Dış kısmını ister boyayın , isterseniz de evde kullanmadığınız kumaşları kullanıp görünümü çok hoş kullanışlı bir ev eşyasına sahip olabilirsiniz.

  konserve-kutusundan-mumluk

  UFAK İŞLEMELER İLE MUMLUK YAPIN!
  Konserve kutusunun dış kısmını boyadıktan sonra delici aletler ile ister çiçek isterseniz de ismin baş harflerini anımsatacak delikler yapıp bir mumluk hazırlayabilirsiniz. Yaz aylarını geçirdiğiniz bahçenizde tamamen size ait bir dekoratif eşya olarak kullanabilirsiniz.

  konserve-kutusundan-abajur

  SİZE ÖZEL BİR ABAJUR YAPIN!
  Azıcık elektrik bilginiz var ise; tek yapmanız gereken duy ,ampul ve abajur üçlüsünü bu konserveye monte etmek. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış . İster konservenizi örnek görselde olduğu gibi ufak çıkartmalar ile süsleyin, isterseniz de sade kalması için boyayın.

  konserve-kutusundan-masa-lambasi

  MASA LAMBASI YAPIN!
  Evinizde abajur kısmı bozuk bir masa lambası var ve kötü görünümü nedeniyle atıl vaziyette duruyorsa, salça konservesinin dışını boyayıp , güzel desenler ile süsledikten sonra masa lambanızın abajur kısmında kullanabilirsiniz.

  konservelerden-mini-semave

  MİNİ SEMAVER YAPIN!
  Semaver üzerinde pişen çayın tadı çok farklıdır. Sizde pikniğe giderken o kocaman semaverleri taşımak yerine kendinize kadar hazırlayabileceğiniz çay için konserve kutularını kullanıp mini bir semaver yapabilirsiniz.

  BENZER KONULAR

  1 YORUM

  1. Kardeşim çok güzel bir yöntem konserve kutuları ile işlev ama sadece resimden ibaret detaylı açıklama olsa daha güzel olmazmi

  Yorum Bırak