Mandaldan El Yapımı Buzdolabı Magneti

Mandaldan El Yapımı Buzdolabı Magneti

  Bugünkü makalemizde her mutfakta bulunan buzdolaplarının üstleri nasıl süslenir onu göstereceğiz. Genelde her ev hanımı mutfaktaki buzdolaplarının üzerine söz ve nişan gibi özel davetlerde dağıtılan magnetli nikah şekerlerini yapıştırırlar. Bu tür nikah şekerleri hem buzdolabını süsler hemde mutfakta rengarenk bir köşe oluşmasını sağlar.  Eğer sizde özel davetlerde dağıtılan nikah şekerlerini biriktip buzdolabınıza asacak kadar meraklı birisiyseniz , bu makalemizde ki tamamen el emeğinizi vererek hazırlayabileceğiniz ışıl ışıl parlayan yaldızlı magnetler ilginizi çekecektir. Her evde bulunan mandallar ile hazırlayabileceğiniz buzdolabını magnetlerine ; ister eşiniz ya da sevgiliniz ile çekildiğiniz fotoğrafı tutturabilir, isterseniz de diyet listesinizi ,yapılacaklar listenizi tutturabilirsiniz. Sadece bununla da kalmayıp, sevgilinize içinde birbirinden romantik aşk sözleri bulunan notlar hazırlayıp ufak sürprizler yapabilirsiniz.

  el-yapimi-mandal-magnet

  Yaldız kaplı mandaldan buzdolabı magneti nasıl yapılır?

  Buzdolabınızı süsleyecek ışıl ışıl magnetler için gerekli malzemeler:

  • Kaç adet yapacak iseniz; o sayıda mandal
  • Maskeleme yapmak için band
  • Arkası yapışkanlı magnet ya da çift taraflı bant ile yapıştırabilecek düz magnet
  • Renkli sim, yapıştırıcı, sulu boya fırçası ve boya koymak için tabak

  el-yapimi-mandal-magnet-nasil-yapilir

  1. Adım: Mandallarımızın arka yüzeylerine yapıştırıcı yardımı ile ya da çift taraftlı bant kullanarak mıknatısları yapıştırıyoruz. Çift taraflı band kullanıldıysa direk ikinci adıma geçebilirsiniz. Fakat mıknatısı yapıştıracak sıvı bir yağışkan kullanıldıysa yaklaşık 10 dk beklemeniz gerekmektedir.

  el-yapimi-mandal-magnet-2

  2.Adım: Mıknatısların mandal üzerine yapışma işlemi tamamlandıktan sonra sıra geldi , ikinci aşama olan mandalların ön yüzeylerini simli ışılı ışıl hale getirmeye.  Bunun için öncelikle mandalların ön yüzeyine yapışkan sürüyoruz. Daha sonra kağıt bir tabak içerisine renkli simleri döküp, yapışkanlı mandalları simin üzerine yatırıp yaklaşık 20 dk boyunca kurumasını bekliyoruz.

  el_yapimi_simli_magnetler

  Buzdolabınıza asılacak olan magnetli mandallarınız artık çok şık bir görünüm kazandı. Artık sizin tek yapmanız gereken, mandallara ister sevgiliniz ile birlikte çekildiğiniz en güzel fotoğrafı ya da gittiğiniz tatil fotoğraflarını yerleştirip buzdolabına asmak. Sevgilisine romantik bir sürpriz yapmak isteyenler de bu fırsatı kaçırmayıp içine ister romantik günaydın mesajlarını renkli kağıtlara yazıp , buzdolabında sergiliyebilirsiniz.

  el-emegi-mandalli-magnet-buzdolabi

   

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak