Sevgiliye Asla Alınmaması Gereken Hediyeler

Sevgiliye Asla Alınmaması Gereken Hediyeler

  Kadınlar ve erkekler her konuda ve her yönden birbirlerinden farklı iki cinsiyet. Yaşam şekilleri,düşünceleri,hayat tarzları,gelecekten beklentileri vs. vs… Hediye konusunda da iki farklı düşünce ve görüş. Örnek vermek gerekirse; kadınlar için hediye ne denli önemliyse erkekler için okadar da önemli değil. Bir kadın kendisine alınan hediye de derin anlamlar ararken bir erkek için kendisine alınmış hediye kullanılabilecek bir eşyadan öteye geçmez. Tabiki bu düşüncem tüm erkekleri kapsamıyor. Sadece genel bir görüş.  Neyse konumuza geri dönelim. İşte bu sebeplerden ötürü her iki karakterin zorlukları vesilesiyle hem kız arkadaşa hemde erkek arkadaşa hediye seçimi her zaman en zor konuların başında gelmiştir.

  Bizde bu makalemizde kız arkadaşınıza yani sevgilinize alınmaması gereken hediyeleri inceleyeceğiz. Çünkü doğru seçilmemiş bir hediye,kız arkadaşınıza sizin düşüncesiz, kaba ve anlayışsız olduğunuzu gösterirken, ince düşünülerek seçilmiş doğru bir hediye ile yukarıda saydığım tüm sıfatların tam zıttını düşündürürsünüz. Ayrıca içerisine sevginizi ve sizden birşeyler kattığınız hediyeler sevgilinizi her daim mutlu edecektir. Fakat duygularınızı katmadan aldığınız ya da yaptığınız bir hediye karşısında acaba sevgiliniz size nasıl bir tepki verecektir?

  Aslında ufacık bir hediye, sevgilinize yüzlerce duygudan ve mutluluktan fazlasını hissettirebilir.  Bu yüzden yıldönümünüz,doğum günü ,sevgililer günü gibi yıl içerisinde onlarca kez kutladığınız özel günlerde sevgilinizi olumsuz bir hediye ile üzmek istemiyorsanız , bu makalemizde sevgiliye alınmaması gereken hediyeleri 5 başlık altında inceledik. Umarız azda olsa faydasını görürsünüz.

  Sevgilinizi Düşünmeden Alınabilecek Hediyeler

  Yanlış Seçim Çiçekler
  Çiçekler,sevgiliye alınabilecek en klasik fakat bir okadar da romantik hediyedir. Fakat her çiçek sevgiliye ne yazıkki alınmaz. Çiçek kültürü diye birşey var çünkü. Her çiçek dıştan çok hoş gözüksede içinde sakladığı farklı farklı anlamları vardır. Örneğin kırmızı bir gül aşkı,tutkuyu ve şehveti içinde barındırken sevgiliye hediye dendiğinde ilk akla gelenlerdendir. Fakat sarı renkli çiçekler ,genelde arkadaşa alındığından sevgiliye kesinlikle alınmaması gerekiyor. Bu yüzden eğer sevgilinize çiçek alacaksanız mahallenizde ki çiçekçiye kesinlikle danışmanızda yarar var.

  sevgiliye_cicek-hediyesi

  Ucuz ve Kalitesiz Parfümler
  Eğer sevgilinize parfüm gibi seçimi zor bir hediye almaya karar verdiyseniz, Lüften seçimlerinizi layıkıyla yapın. Kesinlikle piyasada bulunan ucuz parfümleri tercih etmeyin. Heleki ” 5 gün kalıcı parfüm” ibareli 5 liralık açık parfümlerden uzak durun. Çünkü tüm kadınlar güzellik ve kozmetik ürünleri ile haşır neşir olduklarından onları ucuz parfümler ile kandıramazsınız. Üstelik aldığınız 5 liralık açık parfüm ile ona verdiğiniz değerin ne kadar az olduğunu hissettirebilirsiniz. Kısacası Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz.

  acik_parfum_hediyesi

  Kişisel Bakım Ürünleri
  Bir bayanın cildi en çok özen gösterdiği bölgesidir. Daha 20’li yaşlarda ilerde cildi kırışmasın diye onlarca kırışıklık önleyici kremler kullanmaya başlarlar. Aslında her ne kadar siz almasanız dahi kendisi alıp kullandığı bu tür ürünleri siz sakın jest yaparım mantığıyla satın alıp hediye etmeyin. Çünkü bu tarz ürünler,sevgilinize iğneleyici bir mesaj veriyormuşsunuz hissi uyandırabilir.  ,kirisik_onleyici_krem_hediyesi

  Epilatör,Saç Düzleştirici Vs.
  Epilatörler, istenmeyen tüylerden kurtulmak için üretilmiş mucizevi bir üründür. Fakat bu tarz ürünleri sizin almanız mucizelerle başlamış olan ilişkinize son verebilir. Hiç bir erkek sakallı ve bıyıklı bir bayanla birlikte olmak istemez:) Fakat siz siz olun sevgiliniz her ne kadar bu durumdan muzdarip olsada bırakın çözümünü kendisi bulsun. Ayrıca sevgilinizin ihtiyacı olduğunu size bahsetmediği saç düzleştirici gibi aletleri , durduk yere almanız ,onun saçlarını beğenmediğinizin hissi verebilir. Bu yüzden siz siz olun kişisel bakımında kullanacağı ürünleri sakın hediye olarak almayın.

  sevgiliye_epilator_hediyesi

  Mutfak Ve Temizlik İle İlgili Hediyeler

  Yemek konusunda el becerisi her kadında olmak zorunda değildir. Çoğu bayan işinden yemek yapmaya vakit bulmakta zorlanmakta hal böyle olunca evde yemek bekleyen beyler bu durumdan oldukça şikayetçi. Fakat ne olursa olsun hediye konusunda eşinize mutfakla ilgili eşyalar almayın. Çünkü mutfak eşyası hediye etmek eşinizi ya da sevgilinize “senin yerin burası” demekten başka bişey değildir. Heleki yemek yapma konusunda yeterince başarılı olmayan sevgiliye yemek kitabı hediye etmek ; onun yemeklerini beğenmediğinizi ve daha güzel yemekler yapmasını istediğiniz algısını uyandırabilir. Bu yüzden mutfak eşyası ve yemek kitapları bir bayana kesinlikle alınmayacak hediyelerdir. Her nekadar yemekleri kötü olsa da sevgilinizin yaptığı yemeklerin lezzetinin iyi olduğunu ve her geçen gün daha hoş yemekler yaptığının iltifatını ederseniz, bakın görün zamanla sevgiliniz yemek yapma konusunda hem kendini hemde yemeklerini geliştirecektir.

  diyet_kitabi_hediyesi

  Eğer sevgilinize “çocuklarının anası evinin kadını” olacaksın mesajını vermek istemiyorsanız,kesinlikle elektrik süpürgesi,mikro dalga fırın ve ev temizlik malzemeleri hediye etmeyin. Çünkü sevgiliniz onu ilerde çalıştırmayacağınızı ve ev hanımı olmaya zorlayacağınızın anlamını çıkartabilir. Sevgilinin haricinde eşinize de sakın bu tür ürünler hediye etmeyin çünkü, bu tarz hediye seçimleriniz sizin eşinizi hizmetçi olarak görmeye başladığınız algısını uyandırabilir. Eğer eşnizin bu tarz ev eşyalarına ihtiyacı varsa özel günler haricinde , eşinizin ev işlerini kolaylaştıracağını düşündüğünüz için aldığınızı söylerek extra bir sürpriz yapabilirsiniz.

  Kendini Kötü Hissetmesine Neden Olacak Hediyeler

  Egzersiz ve Spor Aletleri
  Sevgiliniz çıkmaya başladığınız zamanlarda zayıf , yıllar geçtikçe kilo almaya başladıysa , kilo verme konusunda yardımınızın olacağı düşündüğünüz zayıflama programları,zayıflama bisikletleri,koşu bantları en kötü hediye alternatiflerindendir. Bu tür hediyeler sevgilinizin şişman olduğunu ve onu çekici bulmadığınızı söylemekten başka birşey değildir. Bu yüzden eğer sevgilinizin sağlığını düşünüyor ve zayıflamasını istiyorsanız , internette aktivite satan sitelerden doğa yürüşleri satın alabilirsiniz. Ya da adalara giderek bisiklet kiralayıp saatlerce adalar turu yapabilirisniz.

  egzersiz_aletleri

  Kıyafet hediyeleri
  Sevgilinizin zevkini ve giyiniş tarzını biliyorsanız seçimi en kolay hediye seçeneği olarak gözükebilir. Aslında bu yanlış bilinen bir gerçektir. Çünkü kadınlar modu sürekli değişen varlıklardır. Bir gün kırmızı rengi severken bir başka ay yeşili sever. Ayrıca her giyim ürününün bedeni ve kalıbı farklıdır. Bu yüzden yanlış bir beden seçme olasılığınız çok yüksek. Bu durum ayakkabılar içinde geçerlidir.  Kadınlar her zaman ayakkabı,çanta ve elbise gibi giyim eşyalarına bayılırlar fakat modellerini kendileri seçmesi şartıyla.

  sevgiliye_kıyafet_hediyesi

  Tam Anlamıyla Hediye Olmayan Seçimler

  Evcil Hayvanlar Hediye Değildir!
  Bazı kesimler evcil hayvanların hediye olabileceğini düşünmekte fakat Kedi,köpek,kuş,kaplumbağa gibi evde beslenicek tüm hayvanlar birer hediye değildir. Hayvan beslemek sorumluluk ister. Hevesini almak için iki gün bakılmış binlerce hayvan sokaklara salınmakta. Köpekleri ve kedileri çok sevdiğini söylemesi sevgilinize evcil hayvan almanız anlamı taşımaz. Eğer sevgiliniz kendinde evcil bir hayvana bakabileceğinin sorumluluğunu görüyorsa bırakın kendisi alsın. Çünkü başlıkta da belirttiğim gibi evcil hayvanlar hediye değildir!

  evcil_hayvan

  Kendinizi Düşünerek Aldığınız Hediyeler.

  Sizin hoşladığınız şeylerden kız arkadaşınız da hoşlanacaktır diye bir şey yok. Bu yüzden tuttuğunuz takımın formasının size hediye olarak alınması belki sizi çok mutlu edebilir fakat futbolla hiç alakası olmayan bir bayana forma almak en büyük hediye yanlışlarındandır. Ya da siz playstation gibi oyun konsollarında oyun oynamaktan çok hoşlanabilirsiniz fakat hayatında eline joystick almamış bir kıza oyun konsolu almak kendinizi düşünmekten başka birşey değildir.

  ps_vita_hediyesi

  Sevgilinize Hiç Hediye Almamak

  Hediye seçiminizde sizin zorlandığınızı gören ya da düşünen bayanlar nezaket yerini bulsun diye sizden hiçbir hediye istemeyebilir. Fakat bu laflarına sakın inanmayın.  Çünkü bu sadece laf olsun torba dolsun manasıyla sadece nezaket göstermek için söylenmiş bir sözdür.  Bu yüzden mutlaka sevgilinize hediye alın. 

  YORUM YOK

  Yorum Bırak