Sevgiliye El Yapımı Fotoğraf Albümü

Sevgiliye El Yapımı Fotoğraf Albümü

  Eşinizin ya da sevgilinizin doğum günü mü yaklaşıyor ? yoksa o en mutlu gününüz olan evliliğinizin birinci yılı mı? Herkes böyle özel günlerde sevgilisine unutamayacağı , sonsuza dek onun saklayabileceği bir hediye vermek ister. Bunun için her zaman hep aynı ürünler, aynı hediyelik eşyalar üzerinde düşünülüp durulur. Halbuki sevginizi ve ona olan aşkınızı anlatmanın yolu her daim el yapımı,kişiselleştirilmiş ve alın terinizi döktüğünüz hediyelerden geçer.

  sevgiliye-el-yapimi-fotograf-albumu

  “Bir fırsatım olsa da, hemen fotoğrafçıya gidip o güzelim fotoğraflarımın çıktısını alacağım” diye düşündüğünüz ama bir türlü o fırsatı bulamadağınız birbirinden eşşiz fotoğraflara mı sahipsiniz? Sevgilinizle birlikte gittiğiniz bir mekanda,yemekte,balayınızda ya da ilk tatilinizde birikmiş olan fotoğrafların artık baskısını alarak el emeğinizi vererek mükemmel bir hediyelik eşya haline getirmenin zamanı geldi! Sevgilinize el yapımı fotoğraf albümünüzü hazırlarken artık fotoğraf bulma derdine son diyeceğiniz tüm sosyal medya mecralarını kullanabilirsiniz. İnstagram,facebook ve pinterest gibi en popüler sosyal medya sitesine yüklemiş olduğunuz fotoğraflar albümüzü hazırlarken sizin en büyük yardımcınız olacaktır.  En beğendiğiniz ve en güzel çıktığınız fotoğraflarınız ile tamamen size ait bir fotoğraf albümü oluştururken en güzel anılarını tekrar gözden geçirme fırsatı bulabilecek hemde çok eğleneceksiniz. Şimdi lafı daha fazla dolaştırmadan sevgiliye el yapımı fotoğraf albümü nasıl yapılırmış gelin incelemeye başlayalım.

  el-yapimi-fotograf-albümü-icin-gerekli-malzemeler

  Fotoğraf albümünüzü hazırlamanız için gereken malzemeler: Fotoğraf kağıdına basılmış çözünürlüğü yüksek fotoğraflar. Yapışkan, Dekoratik scrapbook kağıtları, bant, kalem,renkli keçeler, makas,hasır ip. ( albüm yapımı için çok zor bulunan ürünler değil neredeyse tamamını yapı marketlerden bulabilirsiniz.)

  en-yapimi-fotograf-albumu-nasil-yapilir

  Öncelikle fotoğraflarınızı albümünüzün boyutlarına göre kare şeklide makas yardımıyla kesin.Daha sonra kartonunuzu fotoğraflarınızın ölçülerinde 2 fotoğrafın yapışacağı şekilde kesin. Kestiğiniz fotoğrafları karton kağıt üzerine yapıştırın. Aynı örnek görselde gördüğünüz gibi.

  el-yapimi-hediye

  Daha sonra albümünüzü oluşturacak dış kapak için der mukavvadan iki adet parça kesin ve dış kısmını dekoratif desenleri olan elişi kağıtları ile güzelce kaplayın. Hem ön kapak hemde arka kapak için aynı işlemleri gerçekleştirin.

  fotograf-albumu-nasil-yapilir

  Sıra geldi fotoğrafınızın açılıp kapanmasını sağlayan ön ipini hazırlamaya. Kare fotoğraflarınızı siyah olan kalın kartonlara yapıştırdıktan sonra keçeli ipi kalın kartonun hem ön hemde arka dış yüzeyine örnek resimde görüldüğü gibi bant vasıtasıyla yapıştırın. Son olarak mukavvadan hazırlamış olduğunuz kapakları arkaya ve öne olacak şekilde fotoğraflarınızın üzerine yapıştırın.

  sevgiliye-surpriz-album-yapimi

  Son olarak kapağınızın dış kısmının nasıl süsleneceği size kalmış. Yıldönümünüze özel yapacak iseniz üzerine keçelerden kaçıncı yılınıza ait olduğunu yazabilir, doğum günü yada sevgililer günü için romantik bir fotoğraf albümü yaptıysanız istediğiniz objeyi,stickerive keçeyi kullanarak kalp desenleriyle süslü kapak hazırlayabilirsiniz.

  el-emegi-fotograf-albumu

  İşte karşınızda tamamen size ait olan yaparken eğlendiğiniz ve anılarınızı tazelediğiniz el yapımı fotoğraf albümü.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.