Sevgiliye Hediye Almanın İncelikleri

Sevgiliye Hediye Almanın İncelikleri

  sevgiliye hediye
  sevgiliye hediye

  Hayatımızda bir sevgili varsa, Ona çeşitli vesilelerle mutlaka hediyeler alıyoruz. Zaten aksi de düşünülemezdi. Çünkü, hediye ile sevgilimize karşı hem kalbimizin derinliklerinde gizlediğimiz sevgimizi dışa vururuz, hem de Onu düşündüğümüzü ve hatırladığımızı en etkili biçimde hissettirmek isteriz. Ancak sevgilisi olan herkes gibi bizler de sevgilimize hediye alırken, dönem dönem akıl tutulması yaşarız. Akıl tutulmasındaki kastım; özellikle doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günlerde sevgiliye hediye olarak ne alabileceğimize bir türlü karar vermeyiz. Dolayısıyla karasızlığın getirdiği belirsizlik ortamında bazen sevgilimize hediye seçimlerimizde ciddi hatalar yaparız. İşte bu yazımızda sizlere, kalbinizin biricik çiçeği, aydınlık güneşi,sevgilinize hediye alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, nelerden ise uzak durmanız gerektiğinin püf noktalarından bahsedeceğiz.

  ERKEK SEVGİLİYE HEDİYE SEÇMEK

  • Normal yaşantıda öncelik her zaman bayanların ancak, dilerseniz bu sefer önceliği erkek sevgiliye verelim. Erkek sevgilinize hediye alacaksanız, Onun davranışlarını, karakter yapısını, mizacını ve tabiatını iyi okumanız ya da iyi incelemeniz gerekir. Mesela erkek arkadaşınız en çok neleri seviyor, onunla birlikte ortak zaman geçirdiğiniz anlarda en çok nelerden bahsediyor, ne gibi hayalleri var! Hangi renklere karşı ilgisi var, hangi parfümlerden hoşlanır veya boş zamanlarında yapmaktan en fazla keyif aldığı şey nedir gibi. İşte tüm bu sorulara verilen cevapların sentezlenmesi sonucunda sevgilinize güzel bir hediye seçebileceğinize emin olabilirsiniz.
  • Örnek vermek gerekirse, erkek arkadaşınız fanatiklik düzeyinde bir futbol meraklısı biri mi? Sevgiliye doğum günü hediyesi vermek istiyor ama hangi hediyenin daha doğru olabileceğine emin mi olamıyorsunuz? Aslında bu sorunun cevabı sorunumuzun içinde saklı:) Sevgilinize tuttuğu takımın bu sezon piyasaya sürdüğü lisanslı ürün formayı hediye edebilirsiniz. Ya da sevgiliniz müziğe ilgi duyan biriyse, sevdiği sanatçının tüm albümlerini, sinemaya hevesli biriyse en sevdiği film yönetmenin tüm filmlerinin serisini, tiyatroya, gösteri tarzı şeylerden hoşlanıyorsa yeni sahnelenen oyunlarla ilgili bilet alabilirsiniz.
  • Ya da kitap okumaya çok seven sağlam bir kitap okuyucusu ise D&R’dan Ona hobilerine yönelik roman, deneme, şiir kitabı gibi yayınlar satın alabilirsiniz. Aslında iyisi mi siz, oturup sevgilinize kendi el emeğinizle de bir hediye yapabilirsiniz. Erkekler el yapımı ahşap maketlerden çok hoşlanırlar. Elinizden geliyorsa sevgilinize maket gemi ya da araba benzeri el yapımı bir hediye yapabilirsiniz. Hem bu şekilde sevgilinizin gözünde daha çok büyüyecek, hem de size olan hayranlığı bir kat daha artmış olacaktır.

  BAYAN SEVGİLİYE HEDİYE ALMANIN PÜF NOKTALARI

  • Şimdi mikrofonlarımızı sevgili bayanlara uzatıyoruz. Evet bayanlar şimdi söz sizde. Ama lütfen fazla uzatmayın! İşin şakası bir yana bayanlara hediye seçmek daha zor ve meşakkatli olduğu için bayanları son adıma bıraktık:) Çünkü, her şeyde detay arayan, erkeklerin görmediği özel bir bakış açısına sahip olan ve değim yerindeyse “Üstün varlıklar” bayanlara acaba ne hediyeler alınabilir?
  • O halde gelelim bayan sevgiliye hediye almanın inceliklerine. Bayan sevgilinize hediye seçerken siz siz olun üstün körü kesinlikle hareket etmeyin derim. Ne hediye alabileceğiniz bir kez değil, en az bir kaç kez düşünün. Ötesini berisini, arkasını , önünü ve finalinde Ona ne sürpriz yapabileceğinizi işin içine kesinlikle katın ve planlamanızı ona göre yapın.
  • Bayanlar çok detaycı ve ayrıntılara çok takılan varlıklar olduğu için, hediye seçiminizde bu özelliklerini göz önünde tutarak değim yerindeyse ustaca hareket etmeye çalışın!  Örneğin sevgilinize basit “Seni Seviyorum” mesajı taşıyan bir hediye vermek yerine, daha kopmleks bir şeyler seçmeye çalışın! Örnek mi istiyorsunuz? Örneğin sevgilinize bir kolye hediye etmek ve hediye kutusu içerisine de “Seni Seviyorum” yazılı bir not iliştirmek istiyorsunuz. İşte bunun yerine “Sonsuzluk” sembolü ya da kalp sembolü ile tasarlanmış bir kolye ve hediye kutusu içerisine de nostaljik minik şişelerden koyup içerisine sevgi notlarınızı koyabilirsiniz. Bu çok daha etkili bir yöntem çünkü.
  • Yine bayan sevgilinize, O’nu her zaman el üstünde tuttuğunuzu, Onun değerine kimsenin yaklaşamayacağını, Onun çok ayrıcalıklı ve özel bir yere sahip olduğunu gösterecek hediyeler seçin. Eğer bu sözümden pahalı hediyeleri kast ettiğimi düşünüyorsanız, alakası yok diyebilirim. Çünkü bayanlar için önemli olan şey, samimiyet ve duygu aktarımıdır. Sevginizi Ona ne kadar iyi geçirebilirseniz, hediyenizin kendisi de o kadar değerli olacaktır. Çünkü ne zaman o hediyeye gözleri ilişse, sizin samimiyetinizi ve aşkınızı bir kez daha hatırlayacaktır.
  • Siz siz olun, sakın normal  arkadaşlarınıza alabileceğiniz herhangi bir hediyeyi sevgilinize alayım filan demeyin:) Aksi halde başınızın çok ağrıyacağını şimdiden söylemeliyim. Dahası sevgilinizde onarılması zor travmalar yaratabileceğinizi de unutmayın.
  • Bayanlar için bir dünya hediyelik olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız. Bu teknoloji ürünleri de olabilir, güzellik, bakım ürünleri de, takı aksesuar gibi hediyeler de. Bayanlara hediye seçerken de tıpkı erkekler için söylediğimiz “Beğeni, hobiler, kişilik, inanış, burç” gibi özelliklerini mutlaka göz önünde bulundurun.
  • Bayan sevgilinize beğenebileceğini inandığınız herhangi bir hediyeyi, en az hediyeniz kadar güzel bir mekanda vermeye çalışın. Mesela O’nunla aşkınızı filizlendirdiğiniz nostalik bir mekan olabilir. Örneğin ilk tanıştığınız yer, ilk öpüştüğünüz yer, ilk kez “Seni Seviyorum” dediğiniz mekan gibi. Bu tip özel anlamları olan mekanlarda sevgilinize hediyenizi sunduğunuzda, hem manen, hem de hediyenizin etkileyiciliği açısından çok daha anlamlı olacaktır.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.