Yaratıcılığınızı Konuşturacak Hediyeler

Yaratıcılığınızı Konuşturacak Hediyeler

  Sevgilinizin ya da eşinizin doğum günü ya da yıldönümünüz kapıdaysa, sevgilinize özel bir gün yaşatmak için düştüğünüz telaşı anlayabiliyoruz. Nasıl bir şeyler hazırlamalı, o gün ne giymeli, nasıl bir hediye almalı , hediyem de nasıl bir not yazmalı gibi zihninizi bulandıracak onlarca soru ile karşı karşıyasınız demektir.

  Heleki hediye bulma ve seçme konusunda çokta başarılı değilseniz işte ozaman kaygınız ve endişeniz kat ve kat artar. Neyseki hediyetavsiyeleri.com sizler için var. Öncelikle yaklaşık 3 yıldır süren yayın hayatımız boyunca hediye konusunda bilmediğiniz binlerce konu araştırdık, yüzlerce makaleler paylaştık ve hediyenin alınışı,sunuluşu ve özelliği konusunda onlarca incelik öğrettik. Bu yüzden seçtiğiniz hediyenin asıl önemli kısmı özel olmasının yanında sizin ve sevgiliniz için ne kadar değerli ve önemli olduğunu hissetirmenizdir. Ayrıca bütçe konusuda hediye konusunun en önemli faktörlerindendir. Sevgilinizi mutlu etsin diye milyarlarca değerde olan bir pırlanta yüzük alıp anlık olarak mutlu edebilirsiniz fakat bilnçosuda ona göre ağır olacaktır. Bu yüzden bizde bu makalemizde sizlerin yaratıcılığınızı ve el becerinizi konuşturacak manevi değeri yüksek, maddi külfeti hafif sürpriz niteliği taşıyan 3 farklı hediye önerisi sunacağım. 

  Şiir Albümü Yapın

  Kendi Sesinizden Şiir Albümü Yapın.

  Bayanların çoğu sevgililerinden gelen romantik aşk sözlerinden ve şiirlerden çok hoşlanırlar. Bu yüzden sevgilinize yapabileceğiniz en yaratıcı hediyelerden ilki romantik bir fon eşliğinde sizin ağzından dökülmüş aşk şiirleridir. Çok meşakatli ve zor bir hediyeymiş gibi gözükebilir fakat küçük bir alt yapı çalışması ve hazırlıkla sevgilinize unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. Öncelikle internet üzerinden sevgilinizin hoşlanacağını düşündüğünüz en az 5 farklı romantik aşk şiirini indirin. İndirdiğiniz aşk şiirlerini romantik ve etkileyici ses tonu takınarak cep telefonunuzun ses kaydedicisi ya da bilgisayarınızın mikrofonu vasıtasıyla kayıt edin.  Google ‘da kısa bir araştırma ile iki farklı sesi birbirine bağlayan programlar vasıtası ile seçmiş olduğunuz fon müziği ile okumuş olduğunuz şiiri birleştirin. Son olarak her ne kadar çok profesyonel bir kayıt olmasada sevgilinizin içine işleyecek kayıtlarınızı bir CD ya da DVD’ye yazdırın.  Hazırlamış olduğunuz DVD için bir albüm kapağı oluşturun. Eğer photoshop ve benzeri programları kullanmayı biliyorsanız çok orjinal albüm kapakları oluşturabilirsiniz.

  nokta2

  Aşkınızın Filmini yapın
  Aşkınızın Filmini yapın

  Aşkınızın Filmini Yapın.

  Film dediysem elinize alın kamerayı oturun yönetmen koltuğuna çekin filmizi demiyorum. Artık teknoloji çok ilerledi ve bilgisayar yazılımlarıda iyice gelişti. Hal böyle olunce evinizde pc başında oturarak dahi biraz emek harcayarak çok yaratıcı şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uzun süreli bir ilişkiniz varsa biriktirmiş olduğunuz beraber çekilmiş digital ortamdaki fotoğrafları gün yüzüne çıkarmak.  Öncelikle google’da “proshow gold” şeklinde arama yaparak ilgili programı bulun ve indirin. Kullanımı çok kolay olan bu program ile beraber çekilmiş olduğunuz fotoğrafları kullanarak çok kaliteli ve profesyonel slaytlar hazırlayabilirsiniz. İkinizin aşk şarksını arka fona yerleştirdiniz mi, işte size romantikliğin dibine vuracak yaratıcı doğum günü hediyesi.

  nokta2

  Sevgiliye Anı defteri yapın
  Sevgiliye Anı defteri yapın

  İkinizin Anı Defterini Yapın.

  Uzun bir süredir ilişkiniz varsa, biriktirdiğiniz onlarca anı,fotoğraf ve hikaye mutlaka vardır. Tüm bunları kullanarak O’na ömür boyu saklayacğı, okudukça eskileri hatırlayacağı, “ne güzel günlerdi be diyeceği” bir hediye vermek istemez misiniz? Tabiki sizden sayfalar dolusu yazılarla kaplı roman yazmanızı istemiyorum.  Ama en azından sevgiliniz için yazabileceğiniz bir kaç sayfayı dolduracak cümleniz vardır. Tek yapmanız gereken sıradan bir ajandayı kullanarak birlikte vakit geçirdiğiniz güzel anıları, gittiğiniz ve hoş yemekler yediğiniz mekanları, ilkleri yaşadığınız yerleri fotoğraflar eşliğinde ajandaya yazmak.  Kapak kısmı ve önsözüde kendinize özgü cümleler ile yazarsanız çok mükemmel yaratıcı bir hediye hazırlamış olursunuz. Kısa bir not : Google ‘da “scrapbook” şeklinde arama yaparsanız yabancıların yapmış olduğu sevgili kitaplarının örneklerini bulabilirsiniz.

  Gördüğünüz gibi milyarlarca ücret ödemeden belki bir pırlantadan daha değerli sadece emeğinizi harcayarak sevgiliye çok orjinal ve yaratıcı hediyeler yapabilirsiniz. Hediyeye ayıracağınız bütçeyle sevgilinizi şık bir restaurant’da yemeğe çıkarabilir ,masanızı güller ile süsleyebilirsiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak