Yeni İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Yeni İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

  İşe yeni başlayan ya da işinde terfi alıp yükselen kişilere hayırlı olsun dileklerinizi iletmek ve tebrik etmek için çiçek göndermek adettendir.  Günümüzde de online olarak çiçek gönderimi yapabileceğiniz websiteleri olması sebebi ile bu tarz önemli günleri kutlamak daha da kolaylaşıyor. Yüzlerce çiçek modelini ,detaylı fiyatları ile birlikte görmek , seçimlerinizi bilinçli ve gereklilik doğrultusunda yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca mahalle çiçekçilerinden aldıktan sonra o çiçekleri sevk etme işlemiylede uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bizde hediyetavsiyeleri.com olarak bu makalemizde yeni işe başlamış sevdiklerinize ya da işinde terfi almış yakın dostlarınızın ofislerine , iş yerlerine gönderebileceğiniz tebrik niteliği taşıyan çiçek modellerini inceleyeceğiz. Ayrıca hangi çiçeklerin gönderilmesi daha uygun hangileri kesinlikle gönderilmemelidir diye de yazımızı detaylandıracağız.

  ofise-cicek

  Ofisler genellikle kapalı ve air condition diye tabir ettiğimiz merkezi havalandırma sistemleri ile havanlandırılan ortamlardır.  Ayrıca plaza gibi yüksek katlı ve dışı devasa camlar ile kapalı ofisleri hiç, han ve benzeri ortamlarıda nadiren ve sınırlı şekilde havalandırabilirsiniz.  Durum böyle olunca ofis gibi ortamlara çiçek hediyesi gönderilecekse dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta var.

  Ofislere Çiçek Gönderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1- Yoğun parfüm esanslarına sahip çiçekleri asla göndermeyin!

  Yasemin, sümbül ,gül ve lilyum gibi çiçekler hoş görünümlere ve mükemmel kokulara sahip olsalarda ofis gibi kapalı ortamlar için uygun çiçek türlerinden değildir.

  2-  Gösterişli ve Şaşalı Çiçek Aranjmanları Kesinlikle Göndermeyin!

  Çiçek gönderdiğiniz kişi elbette sizin için çok önemlidir. Hayatınızın aşkı ya da en sevdiğiniz dostunuz. Tabiki ona gönderdiğiniz çiçek ile aşkınızı ya da ona olan sevginizin ne kadar büyük olduğunu göstermek istiyorsunuz. Fakat ofis ortamları sınırlı alanlardır. Hatta büyük bir çoğunluğu açık ofis olarak tabir edilen herkesin birbirlerinin masasını gören tiptedir.  Şayet çiçeği göndereceğiniz kişinin şahsına ait bir odasıda olsa daha minimalist ve gösterişe kaçmayan çiçekler göndermek uygundur.

  3- Yapay Çiçek Asla Ama Asla Göndermeyin!

  Aslında birçok online çiçek satışı yapan sitede bulamayacak olsanızda, varsayalım biryerleden bulduğunuz ve yapay çiçek göndermeyi düşündünüz. Eğer öyle bir düşünceniz varsa onu aklınızdan çıkarın. Aslında yapay çiçekler çoğu zaman kalıcı olmaları ve her zaman dekoratif görümü ile gönderdiğiniz kişinin masasını solmadan ve kurumadan süslesede , doğallık her zaman daha önemlidir. Ayrıca zamanla üzeri tozlanıp ve temizlenmediğinde güzel görüntüsü daha da çirkin bir hal alacaktır. Gönderdiğiniz tebrik çiçeğide böylelikle ilk fırsatta çöpü boylayacaktır.  Uzun yaşayayıp işkence çekeceğime , hızlı yaşar genç ölürüm:)

  4- Buket Çiçek Gönderimi Yapmayın!

  İçi çeşit çeşit çiçekler ie donatılmış ve buket haline getirilmiş çiçekler ofis ortamları için uygun olmayan çiçeklerdir. Unutmayın ki ofisler birer ev değildir. Ve vazo ya da çiçek solmayın diye içine koyabileceğiniz bir kap bulmak öyle kolay değildir. Gönderdiğiniz çiçekle karşı tarafı uğraştırmayacak ve aldığında direkt olarak masasında sergileyebileceği türden vazolu ya da saksılı modeller seçmenizde fayda var.

  Peki Ofis Ortamlarına Hangi Çiçekler Tebrik Amacıyla Gönderilir?

  Yeni iş tebriği ya da terfi alan bir kişiye çiçek göndermede yaşayan kaygılar aynıdır. Öncelikle gönderdiğimiz çiçeğin güzel bir gönümüne ve karşımızdaki kişiye verdiğimiz değeri ve onu ne kadar önemsediğimizi gösterecek türde bir çiçek olmasını isteriz, ayrıca bu kaygılarımıza paralel olarak cebimizi de yakmaması çok önemlidir.

  orkide-cicek
  Orkide Modelleri

  Ofise Gönderilecek En Doğru Çiçek Orkidedir!

  Bütçenizi sarmaması açısından 50TL ile 300 TL arasında olan orkideler iş yerlerine bilhassa ofis ortamlarına gönderilecek en uygun çiçek modelidir.  Orkideler aynı zamanda zarif ve doğal görünüm ile hemen hemen herkesin beğendiği ve değerli olarak kabul ettiği çiçek grupları içerisindedir.  O halde karşınızdaki kişiye tebrik mesajınızı iletmede orkidenin ününe güvenin ve ona bir orkide gönderin.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak